Wideorozmowy w Google Duo zamiast tekstowych wiadomości w Hangouts

Wideorozmowy w Google Duo zamiast tekstowych wiadomości w Hangouts

Wideorozmowy w Google Duo zamiast tekstowych wiadomości w Hangouts
09.10.2016 10:52, aktualizacja: 10.10.2016 12:18

Do zestawu Aplikacji Google dołączone zostaną dwa nowe komunikatory – Duo i Allo. W założeniu mają one oderwać użytkowników od Facebook Messengera i Skype’a. Nowe aplikacje wypadają całkiem nieźle, więc po co nam jeszcze trzeci komunikator Google – Hangouts? Stanie się on opcjonalny na smartfonach z Androidem, chociaż co ciekawe, będzie zamiennikiem nie dla Allo, lecz dla Duo.

Google poinformowało swoich partnerów, że zmieniony zostanie podstawowy zestaw wymaganych aplikacji w smartfonach z Androidem. Od grudnia, komunikator Hangouts będzie już opcjonalny. Oczywiście producenci będą mogli go zainstalować, ale nie będą mieli takiego wymogu. Zastąpi go Google Duo, który stanie się jedną z podstawowych aplikacji.

To nie znaczy, że Hangoutsy właśnie przeszły na emeryturę, a niebawem czeka ich śmierć. Po prostu producenci nie muszą już umieszczać tej aplikacji w nowych smartfonach. Nadal jednak będziemy mogli pobrać aplikację ze sklepu, zainstalować ją i bez żadnych przeszkód z niej korzystać. Na rynku smartfonów z Androidem ostatnio można zauważyć trend nad odchudzanie nakładek, czyli producenci chętnie usuną Hangoutsy, tym bardziej, że nie jest to komunikator wykorzystywany przez większość użytkowników.

Co ciekawe, Hangoutsy nie zostaną zastąpione przez służący do tekstowych rozmów komunikator Allo, ale przez stworzony dla wideorozmów Duo. Nietypowe podejście, ale może Google nie chce ponownie konkurować z Messengerem czy WhatsAppem, ale chce zaoferować dobre narzędzie do prowadzenia wideorozmów.

Strategia Google może przynieść efekty. Użytkownicy smartfonów z Androidem mogliby zacząć kojarzyć wideorozmowy z Duo, który stałby się podstawowym narzędziem w tego typu komunikacji. Tym bardziej, że dużo osób kojarzy Facebook Messengera tylko z wiadomościami tekstowymi i naklejkami, a znaczna część nawet nie słyszała, że Hangoutsy także oferują wideorozmowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)