Windows 10 działa na 700 milionach pecetów. To sukces w czasach mobilności

Windows 10 działa na 700 milionach pecetów. To sukces w czasach mobilności

Windows 10 działa na 700 milionach pecetów. To sukces w czasach mobilności
07.05.2018 19:35

Microsoft dawał nam już wskazówki o rosnącej liczbie komputerów z zainstalowanym Windowsem 10, ale dziś poznaliśmy dokładną ich liczbę – 700 milionów. Jest ich więc o 100 milionów więcej, niż w listopadzie 2017 roku.

O tym sukcesie dowiedzieliśmy się przy okazji konferencji deweloperskiej Microsoft Build 2018, która właśnie została rozpoczęta zapowiedzią nowości w produktach Microsoftu. O Windowsie dowiedzieliśmy się na razie niewiele, ale na pewno można już mówić o pewnym sukcesie nowego systemu Microsoftu. Korzysta z niego coraz więcej osób w czasach, gdy do wielu czynności wystarczy smartfon.

Microsoft wyraźnie stara się ułatwić nam życie w tym mobilnym świecie, o czym świadczy zaprezentowana wcześniej aplikacja My Phone, podłączająca smartfon z Androidem lub iOS-em do Windowsa 10. Integracja przewiduje współdzielenie powiadomień, wiadomości i zdjęć, a do tego na Androidzie będzie można skorzystać z mechanizmu Timeline w launcherze Microsoftu.

Według statystyk NetMarketShare Windows 10 ma udział na poziomie 30,62% w rynku i jest na dobrej drodze, by dogonić świetną „siódemkę” (44,17%). System wydany 22 października 2009 roku ma się świetnie, ale jego udział powoli spada.

Obraz

Sukces systemu nie oznacza jednak, że w sklepie znajdziemy tysiące świetnych aplikacji. Microsoft Store wciąż rozwija się bardzo powoli. By zachęcić programistów do umieszczania tam aplikacji Microsoft zwiększył ich przychody. Za zakupy w sklepie będzie wypłacał programistom aż 95% ceny aplikacji (wcześniej dostawali 70%). Wyjątkiem są gry – najlepiej rozwijająca się część sklepu… a w zasadzie jedyna, która wykazuje realne wzrosty. Reszta sklepu nie zadowala programistów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)