Windows 11 i znikające skróty aplikacji. Łatka tylko pozornie nie działa

Windows 11 i znikające skróty aplikacji. Łatka tylko pozornie nie działa

Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
14.01.2023 08:25

Windows 11 zaserwował użytkownikom kolejną niespodziankę. W sieci pojawiły się liczne doniesienia o znikających skrótach aplikacji z menu Start, pulpitu i paska zadań. Co ciekawe, problem został już rozwiązany, a łatka tylko sprawia wrażenie, że nie działa.

Microsoft tłumaczy problem znikających skrótów aplikacji na stronie pomocy technicznej Windowsa 11 22H2. Równolegle użytkownicy mogli także odnotowywać kłopotliwe działanie niektórych plików wykonywalnych. Błędy te pojawiły się w Windows 11 po wdrożeniu aktualizacji Defendera. Co warte podkreślenia, Microsoft rozwiązał obydwie usterki i po kolejnej aktualizacji już nie występują, ale niektórym może się wydawać inaczej - skróty aplikacji, które zniknęły wcześniej, niestety nie zostaną automatycznie przywrócone.

Użytkownicy Windowsa 11, którzy doświadczyli opisywanego problemu, muszą więc uzupełnić skróty we własnym zakresie. Warto pamiętać, że w przypadku menu Start chodzi o przypinanie do obszaru startowego. Na podobnej zasadzie skróty do aplikacji w Windowsie 11 można także przypinać do paska zadań, a do katalogów - na pasku szybkiego dostępu w Eksploratorze plików.

W kontekście Windowsa 11 i aktualizacji trzeba pamiętać o wydanych niedawno aktualizacjach kumulatywnych, które powinny zostać automatycznie zainstalowane przez Windows Update. To jednocześnie ostatnie aktualizacje bezpieczeństwa dla Windowsa 7 z przedłużonym wsparciem. Użytkownicy tego systemu zdecydowanie powinni więc rozważyć przesiadkę na nowsze oprogramowanie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)