Windows 11: problem z Menedżerem zadań? Łatka go rozwiązuje

Windows 11: problem z Menedżerem zadań? Łatka go rozwiązuje

Urządzenia z Windows 11
Urządzenia z Windows 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
14.12.2022 12:58

Windows 11, obok innych systemów Microsoftu, dostał już grudniowe łatki zbiorcze. Warto je zainstalować nie tylko z powodu bezpieczeństwa. Aktualizacja rozwiązuje uporczywy problem z czytelnością Menedżera zadań, który jeszcze przed chwilą występował w Windowsie 11 22H2.

Chodzi o poprawkę KB5021255, która jest już dostępna w Windows Update. Problem z Menedżerem zadań w Windows 11 22H2 sięga poprzedniej aktualizacji KB5020044, po której niektóre elementy aplikacji miały nietypowe kolory, w efekcie czego Menedżer zadań stawał się po prostu nieczytelny. Jak szybko zauważono, problem dotyczył tylko użytkowników, którzy korzystali z niestandardowego trybu kolorów w ustawieniach personalizacji Windowsa 11.

Grudniowy pakiet aktualizacji dla Windowsa, który w przypadku Jedenastki ma oznaczenie KB5021255, rozwiązuje tę usterkę. Aby go zainstalować, warto zajrzeć do Windows Update i upewnić się, że komputer pobrał już właściwe pliki i system oczekuje na instalację. Co do zasady pakiet poprawek zostanie pobrany automatycznie, a wdrożony po ponownym uruchomieniu komputera. Windows 11 sam powinien zasugerować taką konieczność.

W kontekście Windowsa 11 warto również pamiętać o wydanych w ostatnim czasie aktualizacjach funkcji. Część z nich nie trafiła bowiem bezpośrednio do wydania 22H2, ale została udostępniona nieco później w ramach aktualizacji wewnętrznie nazywanych aktualizacjami Moments. W ten sposób do Windowsa 11 trafiły na przykład karty w Eksploratorze plików - mechanizm, dzięki któremu pomiędzy katalogami można się przełączać tak samo, jak między kartami przeglądarki internetowej.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)