Windows 11: problem z Menedżerem zadań? Łatka go rozwiązuje

Windows 11: problem z Menedżerem zadań? Łatka go rozwiązuje14.12.2022 12:58
Urządzenia z Windows 11
Urządzenia z Windows 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Windows 11, obok innych systemów Microsoftu, dostał już grudniowe łatki zbiorcze. Warto je zainstalować nie tylko z powodu bezpieczeństwa. Aktualizacja rozwiązuje uporczywy problem z czytelnością Menedżera zadań, który jeszcze przed chwilą występował w Windowsie 11 22H2.

Chodzi o poprawkę KB5021255, która jest już dostępna w Windows Update. Problem z Menedżerem zadań w Windows 11 22H2 sięga poprzedniej aktualizacji KB5020044, po której niektóre elementy aplikacji miały nietypowe kolory, w efekcie czego Menedżer zadań stawał się po prostu nieczytelny. Jak szybko zauważono, problem dotyczył tylko użytkowników, którzy korzystali z niestandardowego trybu kolorów w ustawieniach personalizacji Windowsa 11.

Grudniowy pakiet aktualizacji dla Windowsa, który w przypadku Jedenastki ma oznaczenie KB5021255, rozwiązuje tę usterkę. Aby go zainstalować, warto zajrzeć do Windows Update i upewnić się, że komputer pobrał już właściwe pliki i system oczekuje na instalację. Co do zasady pakiet poprawek zostanie pobrany automatycznie, a wdrożony po ponownym uruchomieniu komputera. Windows 11 sam powinien zasugerować taką konieczność.

W kontekście Windowsa 11 warto również pamiętać o wydanych w ostatnim czasie aktualizacjach funkcji. Część z nich nie trafiła bowiem bezpośrednio do wydania 22H2, ale została udostępniona nieco później w ramach aktualizacji wewnętrznie nazywanych aktualizacjami Moments. W ten sposób do Windowsa 11 trafiły na przykład karty w Eksploratorze plików - mechanizm, dzięki któremu pomiędzy katalogami można się przełączać tak samo, jak między kartami przeglądarki internetowej.

Kamienie milowe w technologii - rozmowa z dr. Tomaszem Rożkiem

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)