Wizualni hakerzy potrafią wykraść biznesowe dane. HP i 3M chcą ich powstrzymać

Wizualni hakerzy potrafią wykraść biznesowe dane. HP i 3M chcą ich powstrzymać15.10.2015 14:10
Wizualni hakerzy potrafią wykraść biznesowe dane. HP i 3M chcą ich powstrzymać

Uzbrojeni w Kali Linuksa hakerzy są już passé. Dziś, gdy corazwięcej pecetów używanych jest w miejscach publicznych, prawdziwymzagrożeniem jest „hakowanie wizualne”. Wyposażeni w oczywizualni hakerzy mogą oto jednym spojrzeniem wykraść poufne treściz komputera – żadne zapory sieciowe tu nie pomogą, z badańwynika, że atak jest bardzo skuteczny.

Na szczęście jednak, dzięki współpracy firm HP i 3M powstałorozwiązanie, dzięki któremu naszą prywatność ochronimy przedwizualnym hakerami i ich groźnym spojrzeniem. Od kilku już lat 3Mprodukuje bowiem ekrany prywatności,czyli w praktyce plastikowe płachty, które po nałożeniu na ekranograniczają kąty rozchodzenia się światła, tak że nikt z bokunie podejrzy sekretnej zawartości ekranu, by wykradzionąspojrzeniem informację przekazać do sieci neuronowej hipokampu.Teraz obie firmy porozumiały się w kwestii montowania takichekranów prywatności w komputerach HP.

Przeprowadzone przez PonemonInstitute badania wykazały, że złośliwe spojrzenie – bo inaczejtrudno to nazwać – pozwala na wykradzenie poufnych informacjibiznesowych w 90% przypadków. W ten sposób można uzyskać dostępdo informacji o klientach, finansów firmy, a nawet loginów i haseł.Osadzone w wyświetlaczach laptopów HP ekrany prywatności mają byćrozwiązaniem, dzięki któremu wyświetlane na ekranie dane będąodpowiednio zabezpieczone przed nieupoważnionym dostępem.

3M™ Privacy Screen Protectors & Filters

Trzeba przyznać, że 3M i HPwykazały się wielkim humanitaryzmem. Łatwo sobie wyobrazićrozwiązanie zwalczające wizualnych hakerów za pomocą kombinacjikamery i lasera impulsowego, które proaktywnie pozwalałobyrozwiązać zagrożenie związane ze złośliwym wzrokiem.

Uwaga – to nie jest żart. Owizualnym hakingu oraz zagrożeniach z nim związanych firmy 3M i HPmówią w swoim oficjalnym komunikacie prasowym, rozesłanym doredakcji serwisów IT.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)