YouTube testuje nową opcję dodawania "rozdziałów" do filmów – zrobi to automat

YouTube testuje nowe opcje, fot. Pixabay
YouTube testuje nowe opcje, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

25.11.2020 12:30

YouTube testuje nowy sposób dodawania rozdziałów do filmów. Chodzi o możliwość podzielenia nagrania na sekcje, dzięki którym widz może szybko przełączać się do istotnych momentów. Twórcy mogą obecnie tworzyć rozdziały ręcznie, ale już niedługo alternatywą będzie powierzenie tej roli sztucznej inteligencji.

Na szczegóły nowej opcji YouTube'a zwrócił uwagę serwis XDA Developers. Jak się okazuje, Google testuje już na niewielkiej grupie filmów opcję automatycznego dzielenia ich na rozdziały. Ułatwienie polega na tym, że twórca nie musi w takim przypadku ręczne tworzyć listy znaczników czasu w opisie do filmu. YouTube teoretycznie sam rozpozna tekst w opisie i odpowiednio połączy go z nagraniem.

How to Add Chapters to Your Videos Using Timestamps

Nie jest to jednak jedyna nowość testowana przez YouTube'a. Inną ciekawostką jest pilotażowe wdrażanie niewielkiego ułatwienia dla komentujących. Osoby, które chcą się odnieść do konkretnego momentu w nagraniu nie będą już musiały ręcznie wpisywać znacznika czasu; YouTube udostępni nowy przycisk, przy pomocy którego możliwe będzie automatyczne uzupełnienie komentarza o aktualny czas odtwarzania. Ta opcja także jest na razie testowana i widoczna tylko dla niektórych.

O wszystkich tego rodzaju zmianach można na bieżąco czytać na stronie pomocy technicznej YouTube'a. Opisywane nowości są pierwszymi takimi zmianami w listopadzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)