YouTube z masą reklam na TV. Nie pominiesz ich

YouTube z masą reklam na TV. Nie pominiesz ich

YouTube na TV
YouTube na TV
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Wojciech Kulik
18.05.2023 14:23

Gdy włączasz film w serwisie YouTube, to zwykle musisz liczyć się z tym, że pojawi się jedna kilkunastosekundowa reklama lub dwie krótsze. Ewentualnie reklamy mogą być też dłuższe, ale wtedy da się je pominąć. Na Smart TV korzystanie z YouTube’a wkrótce stanie się jednak znacznie bardziej uciążliwe.

W aplikacji YouTube na telewizorach Smart TV już niebawem pojawią się 30-sekundowe reklamy, których nie będzie się dało pominąć. Google obieca wprawdzie, że materiały, które faktycznie chcesz obejrzeć, zostaną poprzedzone "starannie wyselekcjonowanymi spotami", ale to i tak nie brzmi dobrze.

Reklamy, reklamy i jeszcze więcej reklam na YouTube

Na tym nie koniec: we wpisie na oficjalnym blogu zapowiedziano, że YouTube na Smart TV doczeka się także innej zmiany. Za każdym razem, gdy spauzujesz film, zostanie on zminimalizowany do postaci małego okienka w rogu ekranu, a główną część wypełni… reklama. Ta ostatnia zniknie dopiero w momencie wznowienia odtwarzania (lub gdy wyłączysz ją ręcznie – tu na szczęście będzie taka możliwość).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jedynym skutecznym sposobem, aby pozbyć się reklam z YouTube’a na Smart TV, jest wykupienie abonamentu YouTube Premium. W przeciwieństwie choćby do komputerów, korzystanie z adblocków jest mocno utrudnione na telewizorach, chociaż z drugiej strony Google planuje też blokowanie adblocków w desktopowej wersji YouTube’a, o czym niedawno pisaliśmy.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)