Za rok zobaczymy Office 2019. Czy będzie to ostatni Office bez chmury?

Za rok zobaczymy Office 2019. Czy będzie to ostatni Office bez chmury?

26.09.2017 17:24, aktual.: 27.09.2017 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć Microsoft promuje Office 365 i abonamentowy model korzystania ze swoich produktów, wciąż pracuje nad „bezterminową” wersją pakietu Office, którą wyda w drugiej połowie przyszłego roku. Office 2019 będzie zawierał Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka, a także serwery Exchange, SharePoint i Skype for Business, który do tego czasu powinien już zostać zastąpiony przez Teams.

Office 2019 ma dać nowe możliwości użytkownikom, którzy nie będą jeszcze gotowi na chmurę. Microsoft jest świadom tego, że za 2 lata wciąż będą takie osoby i firmy, dla których korzystanie z chmury jest zbyt ryzykowne lub niekomfortowe i będą chciały korzystać z programów i serwerów we własnej infrastrukturze. Choć Ignite to wydarzenie związane ściśle z chmurą, zapowiedział tam „statycznego” Office'a 2019. Z nowości możemy oczekiwać lepszej obsługi pisania odręcznego (Ink), bardziej rozbudowanej analizy danych w Excelu czy nowych animacji w PowerPoincie. Trudno powiedzieć, jak nowe funkcje w Office 2019 będą się miały do nowości wprowadzanych w rozwijanym w trybie ciągłym Office 365.

Trzeba też przypomnieć, że wiosną Microsoft ostrzegł o zmianie wymagań Office'a. Od 2020 roku wersje „offline” programów, z Officem 2016 włącznie, nie będą mogły łączyć się z usługami Office 365. To zapewne zmotywuje niektórych użytkowników, by mimo wszystko spróbować przesiadki na Office'a 2019, a potem na chmurę i 365. W październiku zakończy się wsparcie rozszerzone dla wersji 2007.

Być może będzie to ostatnia wersja Office'a, którą kupimy jako kompletny produkt, a nie jako usługę. Dla niektórych już zapowiedź kolejnej wersji jest zaskakująca w kontekście aktualnej polityki Microsoftu.

Wersję testową Office'a 2019 zobaczymy w drugiej połowie przyszłego roku, zapewne wcześniej będą pojawiać się zapowiedzi różnych nowości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)