Zadbaj o swój smartfon – oto najlepsze antywirusy na Androida

Zadbaj o swój smartfon – oto najlepsze antywirusy na Androida

Zadbaj o swój smartfon – oto najlepsze antywirusy na Androida
Oskar Ziomek
04.04.2018 17:39, aktualizacja: 17.04.2018 15:30

Stosowanie oprogramowania antywirusowego podczas pracy z komputerem od lat jest standardem, ale sięganie po podobne rozwiązania w przypadku smartfonów nie jest jeszcze tak powszechne. Liczba zagrożeń na urządzenia mobilne rośnie jednak z roku na rok.

Wyzwaniem może być wybór konkretnego programu. W sklepach znajdziemy mnóstwo aplikacji antywirusowych, które często noszą takie same nazwy, jak komputerowe pierwowzory. Podobnie jednak, jak w przypadku wersji pulpitowych, mobilne odmiany się od siebie różnią – nie tylko funkcjonalnością i interfejsem, ale również skutecznością. Aby ułatwić wybór, postanowiliśmy przedstawić 5 wartych uwagi antywirusów dla Androida. To starannie wybrane programy z czołówki najlepiej ocenionych przez instytut AV-Test, który szczegółowo sprawdza skuteczność reagowania aplikacji na konkretne zestawy zagrożeń, ale także ich funkcjonalność.

G Data Internet Security

Jedną z aplikacji, która wykazuje się znakomitą skutecznością jest G Data Internet Security. W ostatnim teście przeprowadzonym przez AV-Test, program zablokował wszystkie zagrożenia, na jakie narażono urządzenie, nie myląc się przy tym ani razu. Mowa o ponad 2 tysiącach próbek w przypadku badania odporności na zainfekowane pliki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do dyspozycji mamy również komplet funkcji, w tym filtrowanie wiadomości, bezpieczne przeglądanie sieci, szyfrowanie, kontrolę rodzicielską oraz filtrowanie wiadomości. Przed zakupem pełnej wersji, użytkownik ma możliwość testowania jej przez pierwsze 30 dni za darmo.

Bitdefender Mobile Security

Kolejne warte uwagi zabezpieczenie to Bitdefender Mobile Security. W teście zablokowało 100 proc. zagrożeń z 4-tygodniowymi sygnaturami i odparło 99,7 proc. ataków złośliwego oprogramowania na bieżąco. Podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji, również tutaj nie odnotowano błędów podczas klasyfikowania aplikacji jako niebezpiecznych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zanim użytkownik zdecyduje się na zakup pełnej wersji, z jej dobrodziejstw korzystać można za darmo w ramach 14-dniowego okresu próbnego. Interfejs aplikacji jest raczej minimalistyczny i nie obfituje w tak wiele funkcji, jak niektóre propozycje konkurencyjne. Program polecić więc można w pierwszej kolejności osobom z co najwyżej średnimi wymaganiami odnośnie funkcjonalności.

Kaspersky Lab Internet Security

Ochrona antywirusowa Kaspersky Lab Internet Security również oferuje stuprocentową skuteczność w zakresie wykrywania malware znanego od czterech tygodni i przekraczającą 99 proc. skuteczność w przypadku ochrony w czasie rzeczywistym. Bezbłędnie działa rozróżnianie aplikacji szkodliwych od bezpiecznych – w ostatnich testach instytutu AV-Test nie odnotowano w tym zakresie żadnej pomyłki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kaspersky Lab Internet Security ma do zaoferowania czytelny i prosty w obsłudze interfejs oraz część funkcji dostępnych już w darmowej wersji, na przykład ręczne skanowanie. Kolejne funkcje trzeba jednak odblokować kupując licencję na pełną wersję. Program oferuje między innymi blokowanie niechcianych połączeń, filtrowanie wiadomości oraz opcję bezpiecznego przeglądania sieci.

McAfee Mobile Security

Kolejna warta uwagi propozycja to McAfee Mobile Security, antywirus mobilny oferujący wysoką skuteczność i wiele dodatkowych funkcji. W testach wynik skuteczności ochrony w czasie rzeczywistym wynosi niemal 100 proc., zaś w przypadku zagrożeń znanych od 4 tygodni, aplikacja jest bezbłędna.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobnie jak w przypadku poprzednich propozycji, również tutaj świetnie działa rozpoznawanie szkodliwych aplikacji i odróżnianie ich od bezpiecznych. Dodatkowo korzystać tu można między innymi z kopii zapasowej danych, optymalizacji baterii oraz filtrowania niechcianych połączeń. Jako niewielki minus zaliczyć można uznać niezbyt atrakcyjny interfejs.

AVG AntiVirus Free

Ostatnią propozycję w tym zestawieniu stanowi AVG AntiVirus Free. To antywirus, który także w darmowej wersji, oprócz ochrony związanej ze skanowaniem, oferuje także dodatkowe narzędzia umożliwiające łatwą optymalizację smartfonu z Androidem, w tym usuwanie plików-śmieci.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W testach AV-Test program spisuje się znakomicie. Zablokowane zostały wszystkie zagrożenia i szkodliwe aplikacje, także w czasie rzeczywistym. Aplikacja ani razu nie uznała za zagrożenie programu, który w rzeczywistości nie był niebezpieczny. Atutem jest także możliwość blokowania połączeń, tworzenia magazynu zdjęć oraz optymalizacji baterii. Program wyróżnia się atrakcyjnym wizualnie interfejsem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)