Zamykanie aplikacji w tle na iPhone'ach to pozory i nie oszczędza energii

Strona głównaZamykanie aplikacji w tle na iPhone'ach to pozory i nie oszczędza energii
11.03.2016 11:37
Zamykanie aplikacji w tle na iPhone'ach to pozory i nie oszczędza energii

Powszechną praktyką w przypadku użytkowników iPhone’ów jest wyłączanie aplikacji w tle w celu wydłużenia pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Okazuje się jednak, że jest ona tak samo czasochłonna, jak… nieskuteczna.

bELBuubV

Rewelacjami na ten temat podzielił się sam Craig Federighi wiceprezes Apple odpowiedzialny za dział inżynierii oprogramowania. I to dość nieoczywistą drogą: otóż odpowiedział on na mail, który został wysłany do Tima Cooka.

W odpowiedzi na pytanie jednego z milionów użytkowników iPhoen’ów o skuteczność kończenia pracy aplikacji w oszczędzaniu i o to, czy sam szef Apple korzysta z tych funkcji, Fedrighi odpisał niespodziewanie: Wiem, że kierowałeś pytanie do Tima, ale dorzucę swoje trzy grosze:nie i nie. :-). Jak donosi 9to5mac.com potwierdziły się zatem przypuszczenia, że wykorzystywanie widoku uruchomionych aplikacji i ręczne zamykanie ich jest tylko pozorne, a oszczędzanie baterii w ten sposób przez miliony użytkowników iPhone’ów to nic innego, jak mit.

Jak się okazuje, lista działających aplikacji na iOS-ie nie jest w żadne sposób powiązana z możliwością faktycznego kończenia pracy aplikacji. Czy przewagę ma zatem w tej kwestii Android? To złożona kwestia: otóż jedna aplikacja wcale nie musi wykorzystywać jednego procesu.

bELBuubX

Niemniej użytkownicy systemu z zielonym robotem mają z pewnością większą możliwości niż miłośnicy jabłek: mogą restartować aplikacje, a przy sprzyjających okolicznościach powiązanych z ilością pozostałej do dyspozycji aplikacji pamięci, także kończyć ich prace.

Okazuje się, że analogiczna funkcja wyświetlająca uruchomione aplikacje w iOS-ie ma jedynie charakter reprezentacyjny. Dostępne poglądy uruchomionych aplikacji są bowiem w praktyce statycznymi obrazkami, które równie dobrze można porównać do ikon skrótów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELBuucT