Zmień TouchWiz w Samsungu Galaxy S6 w czystego Androida

Zmień TouchWiz w Samsungu Galaxy S6 w czystego Androida

25.06.2015 23:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nakłada TouchWiz w Samsungu Galaxy S6 doczekała się wielu usprawnień. Jednak jej wygląd nie każdemu musi się podobać, ale z pomocą przychodzą motywy. Właśnie pojawi się motyw, który zmieni TouchWiz w czystego Androida 5.0 Lollipop, przynajmniej pod względem wyglądu.

TouchWiz, czyli nakładka Samsunga na Androida nie ma zbyt dobrej opinii. Złą renomę wyrobiła sobie ze względu na sporą ilość dodatkowego, często zbędnego oprogramowania i odczuwalną ociężałość. Potrafiła ona być wyzwaniem nawet dla topowych modeli, takich jak Samsung Galaxy S4. Negatywnych opinii było naprawdę sporo i Samsung postanowił w końcu zmienić swoje podejście. Najlepszym przykładem wprowadzonych zmian jest nowa wersja TouchWiz, która trafiła do Samsunga Galaxy S6.

Obraz

Nową, znacznie odchudzoną i dopracowaną nakładkę Samsunga można naprawdę polubić. Do jej działania nie można się doczepić, a dodatkowo na smartfonie zostały wyłącznie najważniejsze aplikacje. Nowy TouchWiz to również zmiany w wyglądzie, wyraźnie widoczne są nawiązania do Material Design. Jednak mimo wielu usprawnień, domyślny wygląd nie każdemu musi przypaść do gustu. Samsung rozwiązał ten problem w prosty sposób – oddał nam motywy, które mogą znacząco zmieniać wygląd systemu.

W sklepie Samsunga pojawił się właśnie motyw Material. Po jego zastosowaniu TouchWiz do złudzenia przypomina czystego Androida 5.0 Lollipop. Dostajemy nowe ikonki, nowy wygląd takich aplikacji systemowych jak chociażby wiadomości, a także ustawień systemu. Jeśli ktoś nie miał dłuższej styczności z czystym Androidem, to jak najbardziej może pomyśleć, że właśnie korzysta z takiej wersji systemu na Samsungu Galaxy S6.

Obraz

Wystarczy jednak wysunąć pasek z szybkimi ustawieniami, aby zrozumieć, że jednak mamy do czynienia z TouchWiz. Również animacje i menu z wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami są charakterystyczne dla Samsunga. Oczywiście twórca motywu – Samer Zayer może w kolejnych wersjach jeszcze bardziej upodobnić Material do czystego Androida. Obecnie jest naprawdę dobrze, ale bardziej zaawansowani użytkownicy mogą zauważyć niewielkie różnice.

Jeśli chcemy ustawić motyw Material, to musimy posiadać konto Samsung. Potem wystarczy przejść do ustawień i pobrać ze sklepu odpowiedni motyw. Oczywiście nie jest to jedyny motyw, w sklepie znajdziemy sporo innych, równie ciekawych motywów dla Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy już stosować żadnych dodatkowych nakładek, mogących negatywnie wpłynąć na pracę smartfona, aby znacząco zmienić wygląd systemu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)