Blog (761)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Audictus Winner — bezprzewodowe słuchawki nauszne z wydajnym akumulatorem

@lordjahuAudictus Winner — bezprzewodowe słuchawki nauszne z wydajnym akumulatorem13.12.2018 15:07

Chyba każdy z nas lubi słuchać muzyki, ale jestem ciekaw kto jest w stanie zainwestować w dobry sprzęt do jej odtwarzania. Zapewne niewielu ma chęć na taki gest, zadowalając się tym co ma pod ręką. Domyślnie otrzymujemy słuchawki przewodowe od producentów telefonów, choć i w tej kwestii ostatnio zaliczamy pewien poślizg. Z jednej strony odchodzą oni od gniazd słuchawkowych a z drugiej - umniejszają do minimum ilość akcesoriów dodatkowych. Od ponad roku na polskim rynku, możemy spotkać urządzenia marki Auditus, wybijające się na tle konkurencji przystępną ceną oraz zgrabnym wykonaniem.

Do tej pory miałem na warsztacie modele przewodowe Explorer, Achiever oraz bezprzewodowy - Endorphine. Mimo posiadania w domu słuchawek dousznych, zawsze byłem wierniejszy modelom nausznym, choćby ze względu na dawne czasy i większą wytrzymałość masywniejszych konstrukcji. Niedawno na warsztacie pojawił mi się kolejny model - Audictus Winner, łączący w sobie masywną konstrukcję nauszną a z drugiej oferujący możliwość łączności bezprzewodowej.

Słuchawki mobilne

Nigdy nie byłem zwolennikiem użytkowania słuchawek bezprzewodowych, tłumacząc ten fakt dużą ceną takich urządzeń, przedkładając nawet fakt iż w takim wypadku nie ma problemów z plączącym się kablem. Im więcej zacząłem podróżować, tym bardziej zacząłem doceniać tę technologię i jej walory wizualne. Z drugiej strony - ceny słuchawek dousznych ewidentnie zmalały, co jest dowodem na spore zainteresowanie na rynku takich urządzeń, szczególnie w przypadku produktów pozbawionych stosownego łącza słuchawkowego.

667691

Nowy model marki Audictus jest stricte przeznaczony do słuchania muzyki z urządzeń mobilnych pokroju smartfonów, ale nic nie stoi na przeszkodzie sparowania ich z laptopem lub komputerem wyposażonym w odpowiedni port. W środku opakowania w którym spoczywają słuchawki znajdziemy instrukcję obsługi, kabelek zasilający USB-microUSB oraz 2,5 metrowy kabel przesyłowy 3,5 mm mini-jack. Dodatkowo możemy liczyć na płócienny woreczek do przenoszenia słuchawek. Mały gest a cieszy ;)

667693

Słuchawki jak na konstrukcję nauszną, posiadają zwartą konstrukcję osadzoną na stalowym pałąku. Ten został pokryty skóro-podobnym materiałem, zwiększającym odczucie użytkowania wysokiej jakości produktu, także w sferze dotyku. Biorąc pod uwagę brak możliwości złożenia takich słuchawek, możemy odnieść wrażenie że będzie nam to przeszkadzało w transporcie. Na szczęście nic bardziej mylnego - słuchawki te są dość małe i nie zajmują za dużo miejsca. Dodatkowo pałąk jest bardzo giętki i sprężysty, więc nie spotkałem się z odgięciami elementów, nawet podczas drastycznego zginania i wgniatania w transporcie.

667695

Budowa nauszników również zadziwia swą jakością - są one miękkie i grube, a ich średnica wynosi 7,5 cm gdzie otwór wewnętrzny ma 3,5 cm. Podobnie jak w przypadku pałąka, są one wykonane z syntetycznej skóry i wypełnione giętką gąbką. Ta jest mocno elastyczna, więc po kilku dniach noszenia, wcale się nie odkształca.

667697

Obudowa słuchawek jest wykonana z matowego plastiku wysokiej jakości. Całość została bardzo dobrze spasowana, niwelując niedopasowanie elementów, trzaski czy podatność na zginanie elementów. Dominuje w nich kolor czarny, choć łatwo możemy zauważyć naleciałość koloru białego, w szczególności przy wykończeniu, logo producenta lub na kablu przesyłowym pomiędzy nausznikami. Zalecam przenoszenie słuchawek w dołączonym etui, gdyż zewnętrzny plastik jest podatny na zarysowania.

667699

Na lewej słuchawce, pod gumową zaślepką zamontowano port microUSB przeznaczony do podładowania akumulatora o pojemności 300 mAh. Trochę ciężko jest go wyciągnąć z racji zastosowania nieco za małego uchwytu - boję się że przy ciągłym jego wyjmowaniu i wkładaniu, w pewny momencie się po prostu urwie. W moim przypadku używałem noża, ale gdybym mógł... po prostu bym go wyrwał. Tuz obok zlokalizowany jest mikrofon, idealny do rozmów głosowych. Na drugiej słuchawce znajdziemy pełen panel sterujący. Prócz przycisku zasilania, dostępną mamy również pastylkę do zarządzania głośnością. Obok nich znajduje się wejście na kabel mini jack 3,5 mm, który możemy wykorzystać do klasycznego słuchania muzyki - po kablu.

667701

Zakres regulacji pałąka jest wystarczający by założyć słuchawki na głowę osoby dorosłej, choć w przypadku nakładania na czapki, może być niewystarczający

Specyfikacja techniczna

  • Typ konstrukcji: nauszna
  • Łączność: Bluetooth , zasięg do 10 m / mini jack 3,5 mm
  • Przetworniki: dynamiczne 40 mm
  • Impedancja: 32 omów
  • Dynamika: 100 dB +/-3 dB
  • Czułość mikrofonu: - 45 dB
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz
  • Mikrofon: tak
  • Akumulator: 300 mAh / do 10 godzin działania
  • Złącze ładowania: micro USB
  • Masa: 138 g

  Parowanie a użytkowanie

  W kwestii łączności przewodowej, wystarczy je fizycznie podłączyć do źródła dźwięku i nic szczególnego w tej metodzie nie zauważymy. Inaczej jednak jest w kwestii łączności bezprzewodowej. W tym wypadku wystarczy dłużej przytrzymać przycisk zasilania na słuchawkach, co zostanie zasygnalizowane odpowiednim komunikatem głosowym oraz migotaniem małej diody na zewnętrznej powierzchni, prawej słuchawki. W przypadku określania łączności migać ona będzie raz na czerwono, raz na niebiesko. W tym czasie należy w telefonie włączyć Bluetooth oraz wybrać urządzenie Winner z listy dostępnych urządzeń. W przypadku udanego parowania, kolor diody zmieni się na stały niebieski.

  667708

  Następne czym powinniśmy się zająć to obsługa urządzenia. By nieco zwiększyć ilość miejsca na obudowie, jednocześnie nie zawalając go wieloma przyciskami, zdecydowano się zostawić tylko dwa i dodać im kolejne funkcje. I tak przycisk zasilania, odpowiada również za pauzę, wznowienie ale również za odebranie połączenia przychodzącego. Przycisk do ustawania głośności działa tylko w przypadku jego dłuższego przytrzymania. W przypadku jednorazowego kliknięcia, pełni on rolę przeskoku do poprzedniego / następnego utworu na liście.

  Jakość dźwięku

  Wstępem dodam że o gustach się nie rozmawia, więc ciężko określić barwę dźwięku na papierze. Słuchawki testowałem głównie ze smartfonami Nokia 7 Plus oraz Samsung Galaxy S8 przez łączność bezprzewodową oraz przewodową. Miałem możliwość przetestowania słuchawek w zgiełku dużych miast ale również w komunikacji poza miejskiej oraz zaciszu domowym. W przypadku tych dwóch pierwszych stawiałem na łączność bezprzewodową, streamując muzykę z serwisu Tidal oraz Spotify, nie zapominając o kilku utworach FLAC które znalazłem na telefonie.

  trochę im brakuje do HD-330
  trochę im brakuje do HD-330

  W domu wykorzystywałem słuchawki podłączone do komputera lub chromebooka po kablu. W kwestii odebranej muzyki muszę napisać że w przypadku obu urządzeń, liczyć możemy na podobne odczucia, chociaż w łączności przewodowej zdaje mi się lepiej odbieramy dynamikę i uzyskujemy wyższy poziom głośności utworów. W przypadku jakości odbieranych połączeń, nie mam nic do zarzucenia. Jakość odtwarzanych materiałów jest dobra, choć wiele i tak zależne jest od włączonych funkcji polepszających jakość głosu w telefonie bądź equalizerów muzycznych. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze modele, tu większą wygodę pełnią nieco miększe gąbki i lepszy do ustawienia pałąk.

  Akumulator a czas działania

  Czas ładowania akumulatora w słuchawkach, poprzez dołączony kabel zasilający powinien zamknąć się w 2 godzinach. W kwestii działania, producent deklaruje wyniki od 5 do 10 godzin działania. Podczas testów udało mi się zbliżyć do wyniku 8 godzin przy średnim nagłośnieniu. Oczywiście w trakcie testów, musiałem robić sobie przerwy po 2-3 godzinach gdyż nie jestem przyzwyczajony do słuchawek zamkniętych, tak długo na mojej głowie. I tak - słuchając muzyki poprzez kabel, akumulator może być w pełni rozładowany i w ogóle w tym nie przeszkadza.

  Podsumowanie

  Muszę przyznać że czas spędzony przy testach słuchawek Audictus Winner, wcale nie uważam za stracony. Słuchawki charakteryzuje dobra jakość odtwarzanego dźwięku, zwarta konstrukcja oraz przystępna cena która w tym przypadku wydaje się być bardzo interesująca. W tym momencie możemy je zakupić za mniej niż 150 zł co jest fajnym wynikiem, choćby w kwestii prezentu pod choinkę. Jednakże może denerwować brak możliwości złożenia ich do bardziej mobilnych rozmiarów lub średniej jakości jakość odtwarzanego dźwięku, ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego :)

  SprzętTelefony
  Udostępnij:
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze (9)