Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)
@PREZESKICPiractwo, a po co to komu? — sport

Piractwo, a po co to komu? — sport

27.05.2018 17:11

Witam Wszystkich w moim kolejnym wpisie z cyklu Piractwo, a po co to komu? W dzisiejszym artykule zajmiemy się legalnym dostępem do internetowych transmisji z różnych rozgrywek oraz wydarzeń sportowych.

Słowem wstępu

Jedną z głównych rzeczy, która powstrzymuje wielu ludzi przed rezygnacją z usług operatorów telewizyjnych i całkowitym przerzuceniem się na internetowe serwisy z wideo, są transmisje z różnych wydarzeń sportowych. Generalnie zauważyć trzeba, że teraz to własnie posiadane przez konkretne stacje telewizje praw do transmisji rożnych rozgrywek i imprez sportowych jest dla wielu osób głównym argumentem przy wyborze usług konkretnego dostawcy telewizji satelitarnej czy też kablowej. Dlatego też w moim dzisiejszym wpisie postanowiłem przedstawić serwisy, dzięki którym możemy legalnie oglądać różne dyscypliny sportowe za pomocą internetu. Tak, więc nie przedłużając już przejdźmy do właściwej części dzisiejszego wpisu.

Źródło: Wikimedia.org
Źródło: Wikimedia.org

SPORT.TVP.PL

Jak sama nazwa wskazuje serwis sport.tvp.pl prowadzony jest przez Telewizję Polską i dlatego też w serwisie możemy na żywo oglądać transmisję z tych imprez i zawodów sportowych, do których prawa posiada TVP. Zaliczają się do nich między innymi mityngi lekkoatletyczne, skoki narciarskie, piłka ręczna kobiet czy zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Po pełną rozpiskę praw do transmisji sportowych odsyłam Was tutaj. Ogromną zaletą omawianego serwisu jest to, że jest on w pełni darmowy. Dostęp do sport.tvp.pl można uzyskać poprzez przeglądarkę oraz za pomocą aplikacji TVP Stream dostępnej na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows 10 (w wersji mobilnej i desktopowej).

652998

Jako ciekawostkę warto dodać, że w serwisie dostępne są też transmisje z rozgrywek e-sportowych na przykład w grę Dota 2.

Ipla Sport

Serwis Ipla.tv, o którym więcej psiałem w ramach niedawnego wpisu o telewizji internetowej posiada w swojej ofercie pakiet sportowy, którego cena wynosi 20 zł za 30 dni. W jego skład wchodzą następujące programy telewizyjne: 4 kanały z grupy Polsat Sport, Eurosport 1 i 2, Extreme Sport Channel, FightBox oraz Golf Channel Polska. Oprócz dostępu do tych 9, nadawanych w jakości HD kanałów, otrzymujemy również możliwość oglądania gal UFC Fight Night. Dzięki omawianemu pakietowi otrzymujemy dostęp do wielu transmisji, z wielu dyscyplin sportowych jak chociażby boks, koszykówka, siatkówka, piłka nożna (w tym Liga Mistrzów UEFA od sezonu 2018/2019), golfa, sportów ekstremalny, sportów walki oraz wielu dyscyplin zimowych. Pełne rozpiski praw do transmisji sportowych dla różnych kanałów dostępne są odpowiednio dla grupy Polsat, grupy Eurosport oraz Extreme Sport Channel. Z Ipli skorzystać można za pomocą przeglądarki internetowej oraz dedykowanych aplikacji na urządzenia z systemem Windows, AndroidiOS i aplikacji uniwersalnej na Windows 10, a także na smartTV.

653002

Eleven Sports

Eleven Sports to kolejny pakiet programów, w ramach którego uzyskujemy dostęp do 4 kanałów, na których oglądać możemy transmisje między innymi z wyścigów Formuły 1, rozgrywek w hokeja na trawie oraz wielu lig piłkarskich na przykład hiszpańskiej czy niemieckiej. Po pełną rozpiskę praw do transmisji sportowych odsyłam Was standardowo tutaj. Kanały Eleven Sport można oglądać za pomocą przeglądarki internetowej oraz dedykowanych aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS, a także na smartTV.

653005

Eurosport Player

Usługa Eurosport Player jak wskazuje sama nazwa powiązana jest z telewizja Eurosport, którą kanały możemy oglądać także w omówionej wcześniej Ipli. Oprócz dostępny do transmisji na żywo w omawianej usłudze znajdziemy również strefę VOD z powtórkami oraz wiadomościami. Eurosport Player dostępny jest przez przeglądarkę, dedykowaną aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android oraz na PS4, Xbox One i smartTV. Usługa kosztuje 15 zł miesięcznie, a listę transmisji sportowych, do których prawa posiada Eurosport znajdziecie tutaj.

653008

Twitch

Twitch to miejsce obowiązkowe dla każdego fana e-sportu. W serwisie tym codziennie udostępnianych jest wiele transmisji z rozgrywek e-sportowych w przeróżne tytuły. Transmisję z Twitcha można oglądać poprzez przeglądarkę, w dedykowanych aplikacjach na urządzenia z systemem Windows, Android i iOS oraz na urządzeniach Xbox 360, Xbox One, PS4 i smartTV. Więcej o omawianym serwisie pisałem przy okazji tego wpisu dotyczącego filmików.

653011

WWE Network

WWE Network jest serwisem streamingowym umożliwiającym oglądanie gal oraz programów największej federacji wrestlingowej na świecie - WWE. Usługa kosztuje 9,99$ miesięcznie i umożliwia oglądanie na żywo wszystkich gal nadawanych w systemie Pay-per-view przez WWE. Dodatkowo w ofercie znajdziemy również wiele programów archiwalnych takich jak gale federacji ECW oraz WCW oraz produkcji własnych WWE nie emitowanych w telewizji jak na przykład 205 Live. Dodatkowo w omawianej usłudze można oglądać całodobowy kanał poświęcony amerykańskiemu prowrestlingowi. Mówiąc, krótko WWE Network jest skierowane do fanów wrestlingu w wydaniu WWE. Omawiana usługa dostępna jest poprzez przeglądarkę oraz na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows 10, a także na konsole PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One i urządzenia typu smartTV.

Źródło: Wikimedia.org
Źródło: Wikimedia.org

Będąc w temacie rozrywki sportowej jaką jest wrestling warto jeszcze wspomnieć jeszcze, że wiele innych federacji również posiada swoje serwisy streamingowe. Ich pełna lista dostępna jest tutaj.

UFC Fight Pass

Ostatnia pozycja na liście - UFC Fight Pass jest usługą bardzo zbliżoną do omawianego wcześniej WWE Network. Umożliwia oglądanie na żywo gal PPV UFC oraz pozwala dostęp do materiałów archiwlanych największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie. Usługa kosztuje 7,99 euro miesięcznie i dostępna jest poprzez przeglądarkę oraz dedykowana aplikację na system Android i iOS, a także na smartTV i Xbox One.

653018

I tym sposobem dotarliśmy do końca dzisiejszego wpisu. Standardowo dziękuję Wam wszystkim za uwagę oraz czekam na Wasze komentarze. Dodatkowo zachęcam Was do zapoznania się ze spisem treści mojego bloga oraz innymi wpisami z cyklu Piractwo, a po co to komu?

InternetHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)