AfterShot Pro 3.1.0.181

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AfterShot Pro to wydany na początku 2012 roku program Corela prezentujący podejście firmy do fotografii cyfrowej. Program wykorzystuje ciekawe technologie należące nie tylko do Corela i umożliwia bardzo elastyczne, nieliniowe i niedestruktywne obrabianie zdjęć oraz zaawansowane katalogowanie.

Corel AfterShot Pro można wykorzystać do katalogowania, retuszu, obróbki zdjęć oraz tak zwanego wywoływania RAW-ów (lista obsługiwanych modeli aparatów znajduje się na stronie Corela). Możliwości katalogowania wspomagane są przez rozbudowaną wyszukiwarkę odczytującą metadane i własne tagi autora, a zdjęcia można układać w albumach, sortować według tagów, oceniać i porównywać. Jednak najważniejszą cechą tego programu jest możliwość niedestruktywnego modyfikowania zdjęć i umieszczania modyfikacji na warstwach, dzięki czemu wybrane kroki edycji można wyłączać lub usuwać, co daje niemal nieograniczone możliwości edycji w dość nieliniowym procesie. Możliwa jest również edycja wielu wersji zdjęcia jednocześnie i porównywanie wyników.

Wśród narzędzi znajdziemy wszystkie niezbędne „suwaki” do korygowania ekspozycji, balansu bieli i kolorów, oraz tryb automatyczny Perfectly Clear, oparty na technologii firmy Athentech o tej samej nazwie. W tym trybie oświetlenie każdego piksela zdjęcia jest dostosowywane tak, aby zachować naturalny kolor bez dodawania cienia. Technologia może być również wykorzystana do usuwania tinty i ratowania wyblakłych oraz niedoświetlonych zdjęć. Na uwagę zasługują również dobrej jakości narzędzia do usuwania szumu, zarówno pojawiającego się na RAW-ach, jak i na obrazach zapisanych w formacie JPG. Do usuwania szumu AfterShot wykorzystuje algorytmy firmy PictureCode, które znamy z programu Noise Ninja. Jest więc czym się pobawić.

Korektę można stosować również na wybranych fragmentach zdjęcia dzięki warstwom i maskom. Do dyspozycji mamy różne narzędzia zaznaczenia, które ze sporą precyzją pozwalają wybrać obszar do modyfikacji i miękkość krawędzi. Aby umożliwić retuszowanie zdjęć w palecie narzędzi umieszczono klasyczne pędzle „uzdrawiające” i klonujące z możliwością zmiany źródła, rozmiaru i twardości krawędzi. Nie zabrakło również możliwości budowania galerii, które można umieścić na swojej stronie internetowej. Na uwagę zasługuje także ciekawa lupa, która powiększa obszar pod próbnikiem i daje wgląd w szczegóły zdjęcia bez powiększania całego widoku, co ułatwia nawigację. Narzędzie prostowania zdjęcia z kolei, poza kreską wyznaczającą poziomy „horyzont” kadru, wyświetla również bardzo pomocną siatkę. Niestety prędkość renderowania w czasie rzeczywistym nałożonych efektów pozostawia trochę do życzenia.

Ważną zaletą programu Corel AfterShot Pro jest wieloplatformowość. Program jest dostępny dla Windowsa, Mac OS X i Linuksa, co nie zdarza się często wśród produktów Corela. AfterShot Pro możemy mieć za 99 dolarów, ale można kupić również wersję upgrade za 79 dolarów. Zniżka przysługuje posiadaczom ważnych licencji na Corel PaintShop Photo Pro X2 lub nowszego oraz Bibble Pro lub Lite 5, Adobe Lightroom i Apple Aperture.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Brak pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Może tablet graficzny ze zniżką edukacyjną?

45
19.05.2016  •  Leszek Kędzior

Do końca maja uczniowie, studenci i nauczyciele mogą skorzystać z oferty edukacyjnej na tablety graficzne firmy Wacom. Wybrane modele tabletów dostępne są ze zniżką ok. 10%, niektóre w pakiecie mają dodatkowo oprogramowanie firmy Corel. Spektrum produktów dostępnych w ramach oferty edukacyjnej jest bardzo szerokie. Od podstawowego tabletu piórkowego Intuos Draw S (rozmiar A6) za 268 zł, poprzez bardzo udaną, piórkowo-dotykową rodzinę Intuos Art/Photo/Comic w rozmiarach S (A6) za 383 zł lub M (A5) za 764 zł z oprogramowaniem odpowiednio: Corel Painter Essentials 5, Corel PaintShop Pro X8 i…

AfterShot 3 Pro od Corela naprawdę jest szybszy niż Lightroom

17
13.05.2016  •  Anna Rymsza

Właśnie została wydana wersja 3 programu AfterShot Pro, czyli konkurenta Lightrooma, wydawanego przez firmę Corel. Program jest nie tylko dostępny bez abonamentu, tańszy niż Lightroom kupiony jednorazowo, ale też podobno czterokrotnie szybszy od wiodącego na rynku programu firmy Adobe. Prędkość działania programu do konwersji RAW-ów, poprawiania i sortowania zdjęć będzie zależała od wielu czynników, więc na początek skupmy się na bardziej namacalnych nowościach w AfterShocie Pro 3. Program promowany jest przede wszystkim jako bardzo elastyczny, pozwalający nie tylko importować zdjęcia do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
memnon   8 #15 10.06.2017 20:17
  #14 13.11.2016 19:20

Do końca miesiąca najnowsza wersja podstawowa (nie Pro!) jest za darmo: http://learn.corel.com/aftershot-offer/?itrkid=HomeIA1

  #13 07.10.2016 21:40

Z każdą wersją większe badziewie! Przejęli Bibble Pro i wszystko co było najlepszego w tym programie kompletnie zniszczyli !!!
Corel, że wam tak nie wstyd !! Szkoda kasy i miejsca na dysku.

Dementor   37 #12 20.01.2016 13:22

@crazykake (niezalogowany): Jeśli ma być lekka dystrybucja to polecić mogę antiX (rekomendowane minimum ram to 128 MB), bardzo fajnie mi się na tym pracowało. Pulpit to Fluxbox lub IceWM. Oprogramowanie na starcie tak dobrane aby działało bez problemu nawet na Pentium II.
Jest też wersja z Xfce nazywana jako MX tworzona do spółki z MEPIS - z tej ostatniej nie korzystałem

walgav   17 #11 19.06.2015 17:39

jak to jest? daje radę czy nie?

  #10 30.04.2013 15:03

Witam jest możliwość spolszczenia AfterShota spolszczeniem z Bibble :)

  #9 21.11.2012 15:51

Wolny jeżeli Używać go pod Windows, pod Mac Os i Linuxem bardzo dobrze sobie radzi

  #8 05.11.2012 22:32

Mógłby mi ktoś powiedzieć czemu mimo negatywnych komentarzy program ma tak wysoką ocenę? To jak w końcu ? Dobry czy nie?

  #7 28.06.2012 15:16

o raju,...! co za badziewie! $

  #6 28.04.2012 14:01

Program posiada opcję automatycznego segregowania zdjęć wg dat zrobienia zdjęć?

Komentarze do poprzednich wersji

MrMoon   8 #5 16.04.2012 08:35

Widzę że ofensywa Corela nie słabnie i konsekwentnie wykupują i psują dzieło kolejnej firmy.

MrMoon   8 #4 16.04.2012 08:35

Widzę że ofensywa Corela nie słabnie i konsekwentnie wykupują i psują dzieło kolejnej firmy.

  #3 03.04.2012 17:25

to jest straszny program ... i to płatny

Zybi_S   4 #2 12.01.2012 12:28

Witam

"AfterShot Pro to wydany na początku 2012 roku program Corela "

Niesamowicie firma Corel się napracowała nad programem !!!

-Kupiono Bibble
-Zmieniono nieco wygląd
--- nie ma Polskiej lokalizacji tak jak w Bibble

Wszystkie praktycznie zalety AfterShot - to zalety Bibble

Pozdrawiam

  #1 11.01.2012 22:24

Bibble Pro dzieli los Ulead...

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza