AkelPad AkelPad 4.9.8

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz progra​m
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AkelPad to edytor tekstu oferujący wsparcie dla większości najpopularniejszych języków programowania. Udostępniony został na zasadach open source i charakteryzuje się dużą szybkością działania oraz znikomym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe.

Aplikacja oferuje możliwość pracy z wieloma plikami tekstowymi w obrębie jednego okna w osobnych kartach. Opcjonalnie użytkownik może również pracować w nawet 4 specjalnych panelach, w których wyświetlone mogą być zawartości różnych dokumentów. AkelPad wspiera funkcje wielokrotnego cofania zmian, pozwala sprawnie wyszukiwać i zmieniać zdefiniowane ciągi znaków, a także obsługuje systemy kodowania UTF-8, UTF-16LE, UTF-16BE, UTF-32LE i UTF-32BE. Edytor bardzo dobrze radzi podczas edycji dużych plików tekstowych.

Podstawowe możliwości aplikacji rozszerzyć można za pośrednictwem ogólnodostępnych pluginów. Większość z nich znajdziemy na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!