AkelPad 4.9.8

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AkelPad to edytor tekstu oferujący wsparcie dla większości najpopularniejszych języków programowania. Udostępniony został na zasadach open source i charakteryzuje się dużą szybkością działania oraz znikomym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe.

Aplikacja oferuje możliwość pracy z wieloma plikami tekstowymi w obrębie jednego okna w osobnych kartach. Opcjonalnie użytkownik może również pracować w nawet 4 specjalnych panelach, w których wyświetlone mogą być zawartości różnych dokumentów. AkelPad wspiera funkcje wielokrotnego cofania zmian, pozwala sprawnie wyszukiwać i zmieniać zdefiniowane ciągi znaków, a także obsługuje systemy kodowania UTF-8, UTF-16LE, UTF-16BE, UTF-32LE i UTF-32BE. Edytor bardzo dobrze radzi podczas edycji dużych plików tekstowych.

Podstawowe możliwości aplikacji rozszerzyć można za pośrednictwem ogólnodostępnych pluginów. Większość z nich znajdziemy na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 14.08.2018 17:15

Brak: delete line, delete to end line, sort, tryb kolumnowy, definiowanych hotklawiszy. Szybki i pojemny.

Bogdan_G   19 #1 24.07.2018 23:50

Akelpad mam laptopie 9 lat i ciut więcej na pc. Jeszcze nie zawiodły kolejne wersje. Można wklejać tysiące stron tekstu. lekki, nie zawiesi się.