r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apache OpenOffice 4.1.5

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Galeria programu

Uwaga: jeśli po prostu szukasz najlepszego darmowego pakietu biurowego, wybierz LibreOffice. Jest on nowocześniejszy i lepiej sobie radzi z dokumentami Microsoft Office.

Masz wątpliwości? Przeczytaj nasze porównanie OpenOffice i LibreOffice.

Dzięki programom zawartym w pakiecie OpenOffice stworzymy zarówno proste dokumenty takie jak listy motywacyjne lub CV, ale i całe prace dyplomowe. Niestraszne mu również obliczenia, dzięki czemu upraszcza rachunkowość. Ze względu na otwartą licencję pakiet może zostać wykorzystany również w firmie, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat z tym związanych. Tworzone przez niego dokumenty są obowiązującym standardem administracji publicznej, a na dodatek jest on kompatybilny z plikami Microsoft Office i Office for Mac OS X. Zaawansowani użytkownicy również znajdą dla niego zastosowanie m.in. dzięki obsłudze VBA i wsparciu dla OpenCL. W skład pakietu wchodzą następujące aplikacje:

Writer

Rewelacyjny procesor tekstu nadający się nawet do profesjonalnych zastosowań. Ten edytor posiada wszelkie możliwości jakie cechują ekstraklasę w tej dziedzinie: do dokumentu można wstawiać grafikę, tabele, wykresy. Użytkownik ma do dyspozycji arkusze stylów. Writer obsługuje korespondencję seryjną, posiada rozbudowany słownik do którego można wstawiać nowe wyrazy. Podczas pisania edytor podpowiada dalszy ciąg wyrazu, co może wydatnie przyspieszyć prędkość wprowadzania tekstu. Writer posiada również bogatą listę szablonów ułatwiających i przyspieszających tworzenie efektownych dokumentów. Bardzo rozbudowane funkcje formatowania i indeksowania tekstu nie ustępujące możliwościom Worda.

Calc

Jest to rozbudowany, wygodny w obsłudze arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu użytkownik wykona wiele obliczeń przy użyciu komputera, tym bardziej, że reguły można wprowadzać w języku polskim. Arkusz zapewnia m.in. automatyczną konwersję na Euro, obliczanie kursów na podstawie aktualnych danych pobranych z Internetu, a także możliwość tworzenia własnych funkcji. Problemu nie stanowią wykresy, ani formatowanie komórek, które można dokładnie dopasować za pomocą wielu funkcji edycyjnych. Calc pozwala na wymianę danych z Excelem.

Impress

To narzędzie do tworzenia prezentacji, które zapewnia duże możliwości i wiele łatwych w obsłudze narzędzi: bloki tekstowe, grafiki, gotowe szablony, a także wsparcie dla animacji. Program pozwala również na tworzenie prezentacji 3D, zapewnia obsługę grafiki rastrowej jak i wektorowej. Impress pozwala na tworzenie plików wykonywalnych, do których otworzenia nie jest potrzebny żaden pakiet biurowy, zapewnia ponadto obsługę formatu stosowanego przez PowerPointa. Dodatkową zaletą jest opcja tworzenia prezentacji w formacie Macromedia Flash.

Draw

Dzięki programowi Draw użytkownik może stworzyć praktycznie dowolne ilustracje i efekty podnoszące wartość dokumentów tworzonych poprzez pakiet OpenOffice. Jest to aplikacja, która oferuje użytkownikowi duże możliwości obróbki obiektów, edytowanie gradientu, manipulowanie przeźroczystością, fotorealistyczny rendering tekstur, efekty oświetlenia, perspektywy, przeźroczystości, czy nawet formularze obiektów 3D. Dodatkowymi zaletami jest obsługa konwersji rastrów na wektory, skalowanie na siatkach i prowadnicach, rozciąganie tekstu po liniach i tworzenie krzywych Beziera. Draw pozwala na wykorzystanie możliwości OpenGL.

Math

Ten składnik pakietu pozwala na tworzenie reguł matematycznych. Jest to narzędzie bardzo przydatne dla studentów, nauczycieli i pracowników naukowych. Pozwala on na wstawianie w reguły operatorów jedno i dwuargumentowych, relacji, operacji na zbiorach, funkcji, atrybutów, nawiasów, a także określonych formatów jak np. potęgi. Bez najmniejszego problemu można tworzyć w nim zapisy macierzowe, a dzięki gotowej liście można do formuły szybko dodać np. oznaczenie nieskończoności. Reguły utworzone w tym programie mogą być wykorzystane w innych składnikach pakietu.

Base

Jest to moduł pozwalający tworzyć i edytować bazy danych. Pozwala on na modyfikację tabel, formularzy, zapytań i raportów. Program wykorzystuje do działania wbudowany silnik bazodanowy H-SQL, potrafi również obsługiwać bazy oparte o dBASE. Przechowuje dane w plikach XML, praca zaś możliwa jest w jednym z trzech trybów: kreator, widok projektu, widok SQL. Do działania modułu Base konieczne jest zainstalowanie w systemie oprogramowania Java.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OpenOffice to już trup? LibreOffice nie dało szans starszemu bratu

91
OPROGRAMOWANIE 24.04.2015 | Mateusz Zasuwik (quest88)

Pięć lat po wielkiej schizmie w świecie wolnych pakietów biurowych środowisko zaczęło przyznawać się do tego, co przez długi czas było skrywane pod kurtyną milczenia. OpenOffice to trup, ofiara swojego młodszego brata. W ostatnim wpisie na prawie już martwym blogu, Andrea Pescetti straszy najwierniejszych fanów pakietu OpenOffice i ostrzega, że gdy umrze sam protoplasta, zawali się cały ekosystem tego biurowego pakietu. Co to miałoby oznaczać? Niepowetowane straty dla świata, a także dla twórców LibreOffice. Jak sam przyznaje: Biorąc pod uwagę fakt, że OpenOffice potrzebuje obecnie…

Recenzje użytkowników

Można zrobić ebooka albo stronę internetową i można wsyłać zapisane dane html do nvu
żadne
ocena użytkownika

Apache OpenOffice to największy konkurent Microsoft Office ma Open Source dzięki temu można kopiować legalnie i za darmo OpenOffice ma przydatne funkcje jak tworzenie strony html oraz możemy stworzyć ebooka to było na tyle

27.01.2017 08:39 | Recenzja do wersji 4.1.3
Bezpłatny;ładnie wygląda,prosty w obsłudze,dodatkowe szablony
hmm nie znalazłem
ocena użytkownika

Ja korzystam z OpenOffice od 2010 roku. Kiedy w 2014 roku była wersja 4.1.1 czekałem na 4.1.2 no i po roku się doczekałem.Programy które tam są dobre.Ja na nim pisałem różne pracę i zapisywałem w odf.
Może kiedyś będzie OpenOffice 5.0.

30.10.2015 06:53 | Recenzja do wersji 4.1.2
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #796 13.01.2018 11:45

korzystam z OO win10 i LO na xp . OO jest stabilny, mniejszy łatwy w konfiguracji i dobrze współpracuje zarówno z LO i MSO.
polecam

Bartxomiej   2 #795 12.01.2018 19:06

Dziwne. Po aktualizacji OpenOffice 4.1.4 do 4.1.5 na początku była normalna ikona na pulpicie, a później mam uszkodzoną, odświeżenie pulpitu nic nie pomaga. Pobierałem program na stronie producenta w systemie Windows 8.1.

Edit: Wystarczyło we właściwościach w zmianie ikon wybrać ikonę na jakąś dowolną, potem dać tą wcześniejszą oraz zapisać zmiany i po problemie.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.01.2018 20:12
  #794 11.01.2018 19:33

@Mar6 (niezalogowany):

Sprawdź w jakich odstępach czasu pojawiają się poprawki prawie po roku. Z wersji 4.1.3 do 4.1.4 poprawki raczej kosmetyczne. Kiedyś Open był bardzo dobry, ale z racji, że przez dłuższy czas nie wydaje updatów mówi się o jego umieraniu i powolnej śmierci.

  #793 29.12.2017 19:24

majorgeeks.com zamieścił przedwczoraj link (do własnych zasobów) do angielskiej wersji 4.5.1. Stąd to całe zamieszanie na DP. (http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/apache_openoffice_org_for_windows,1.html)

MaryPL   4 #792 29.12.2017 10:39

@Krzysztof 259: Dokładnie 4.1.5. nie ma, ale 4.1.4 można po polsku dostać ze strony Apache. DP zły link umieściły. https://www.openoffice.org/pl/download/

Autor edytował komentarz w dniu: 29.12.2017 10:43
Krzysztof 259   5 #791 28.12.2017 21:07

Nie ma takiej wersji. Po kliknięciu "pobierz" ściąga wersję 4.1.4 i to w wersji en-US.

  #790 28.12.2017 17:32

@Galaxy196 (niezalogowany): Moim zdaniem z otwieraniem tego typu dokumentów Apache OpenOffice radzi sobie lepiej niż LibreOffice.

MaryPL   4 #789 28.12.2017 09:57

Wersja 4.1.4 jest również po polsku, a nie tylko 3.4.1 jak jest na DP.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.12.2017 09:59
  #788 25.12.2017 21:32

Witam. Pytanie. Jak najnowszy Open Office radzi sobie z otwieraniem dokumentów z rozszerzeniem/typu x ? DOCX, XLSX, PPTX itp. Proszę o odpowiedź. Warto przesiadać się z Libre na Open ?

  #787 08.12.2017 20:55

@Mar6 (niezalogowany): Całkowicie się z tobą zgadzam. I ta uwaga wkomponowana w opis programu: "jeśli po prostu szukasz najlepszego darmowego pakietu biurowego..." - żenujące.

  #786 04.12.2017 16:36

@emirek: Głupawy dowcip, ale niektórzy muszą odreagować frustracje. :)

emirek   3 #785 04.12.2017 10:09

@Mar6 (niezalogowany): Odpowiem Ci dowcipem:
Pytano trzech mężczyzn jak często odbywają stosunki płciowe ze swoimi żonami. Jeden z obojętną miną stwierdził, że raz w tygodniu. Drugi z wyraźnym smutkiem odpowiedział, że raz w miesiącu. A trzeci radosnym głosem, zacierając przy tym ręce oznajmił, że raz w roku. Spytano go to dlaczego tak cię cieszy. - A bo to już jutro, już jutro! - odpowiedział.

  #784 29.11.2017 23:44

Nie podoba mi się, że nachalnie redakcja faworyzuje Libre Office. A te wszystkie wpisy papugowane jeden po drugim, jak Open Office umarł...aktualizacja 24 października 2017, czyli całkiem nowa, sprzed miesiąca. Aha czyli jednak nie umarł.

Oczkins92   6 #783 04.11.2017 11:54

Jak tam wersja 4.14? jest bardziej kompatybilna z dokumentami Offica?Bo LibreOffice nie chce współpracować normalnie mi.Nawet nie mogę zainstalować language tool bo problem wieczny z java(nie mam takich cyrków na linuxie).

mly   9 #782 24.10.2017 14:19

@Paweel12: Fakt Libre Office z wydania na wydanie jest coraz wolniejsze. Doszło do tego, że arkusz danych - kilka stron odświeża z ponad sekundowym opóźnieniem a możne i dłużej ...

hulot   1 #781 20.10.2017 21:49

Bardzo chętnie bym używał LibreOffice, gdyby raczył uwzględniać polskie znaki. Nie wiem, jak to jest w normalnych warunkach, ale z klawiaturą ekranową w Windows 10 polskich znaków w Libre Office nie wpisze się inaczej, jak poprzez tabelkę "omega". Natomiast w Apache nie ma tego problemu.

Oczkins92   6 #780 19.10.2017 19:44

@Paweel12: Poczekaj na wersje 4.1.4 która ma być w tym roku bo obecna ma słabą zgodność z dokumentami Microsoft Office

  #779 18.10.2017 20:43

@Oczkins92: Akurat jak jest z LibreOffice to wiem, a ciekaw jestem OpenOffice, bo LibreOffice nie lubię i jest strasznie wolny oraz awaryjny.

Oczkins92   6 #778 18.10.2017 19:39

@Paweel12: Chodzi ci o kompaktybilność z formatami Microsoft Office?Zdecydowanie Libreoffice jest kompatybilny.Sam używam na Manjaro i nie miam problemów z plikami worda,exela,powerpointa ale nie wszystko odczytuje się dobrze i zapisuje.Zdarzą się rozjechać ale to dotyczyczy bardzo zaawansowanych dokumentów.

  #777 15.10.2017 11:29

@Oczkins92: Jak OpenOffice ma się do Microsoft Office czy pokrywa się np. w Wordzie czy rozjeżdża tekst czy też w Excel lub PowerPoint?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.