popularne tematy: windows

Uboxing ultrabooka Huawei Matebook 13

Zapraszam Was na krótki filmik z unboxingu ultrabooka Huawei Matebooka 13.

Zachęcam abyście w komentarzach zostawiali mi pytania nt. Matebooka 13. Jestem ciekawa co chcecie jeszcze o nim wiedzieć. Wszystkie te pytania zbiorę i postaram się na nie Wam odpowiedzieć w recenzji :)  

Matebook D czyli jak Huawei chce zgarnąc kawałek tortu

Wstęp

Od kilku miesięcy moja żona nosiła się z zamiarem zakupu nowego laptopa. Jej leciwy Sony VAIO pomimo powiększenia RAMu do 8GB, montażu dyskuSSD niestety nie wyrabiał. Procesor i3 2330M lata świetności ma za sobą do tego bardzo słabiutka matryca TN z racji hobby jakim jest fotografia wymuszała na niej prace na zewnętrznym monitorze. Jako naczelnego technomaniaka w moim domu na moich barkach pozostał wybór modelu, który będzie spełniał wymagania. Zakup planowaliśmy już dobre pół roku i zawsze jednak schodził na drugi plan.

Przeszło miesiąc minął od ostatniego wpisu, a zmian wciąż jak na lekarstwo – Windows 10 w kompilacjach 18860, 18865, 18875, 18885, 18890, 18894 oraz 18895

Czy Wy też odnosicie wrażenie, że rozwój desktopowych systemów operacyjnych jakby trochę zwolnił? Może dziecinnieję na starość i wymagam niemożliwego, jednak „kiedyś było lepiej”. Zresztą, choć wspominam o klasycznych komputerach, to w świecie smartphonów nie jest jakoś wybitnie lepiej. O ile tam jestem w stanie zaobserwować jakiś rozwój (bo co by nie mówić, smartphony to względnie młody wynalazek, ciągle ewoluujący), o tyle problem leży gdzie indziej – brak wyboru, bo dwie możliwości (Android vs iOS) to żaden wybór.

Eee....dodatki te w tym tam firefox nie działają czy coś?!|Szybki Strzał #1

Dobra...po prostu super!

W nocy z piątku na sobotę wygasł certyfikat używany do podpisywania dodatków do przeglądarki Firefox.

Dlatego mi Kaspersky Protection wygasł?

Nowy certyfikat został już wygenerowany i do większości użytkowników dotarł za pośrednictwem serwera Normandy, odpowiedzialnego za telemetrię.

Ja jeszcze nie mam tego nowego certyfikatu, więc teraz czekam.  

Jaki będzie Windows 10 aktualizowany w maju?

Przeczytałem newsa o majowej aktualizacji Windows 10: https://www.dobreprogramy.pl/majowa-aktualizacja-windows-10-nowosci,Ne... , co skłoniło mnie do refleksji o tej jednej kwestii, jaką jest przewidywane zwiększenie wymagań Windows 10 na przestrzeń dyskową. Ale sama przestrzeń... nie tylko, bo właściwie i istotnie największym problemem Windowsa 10 są (zawierające w sobie oczywiście także potrzeby dyskowe) wymagania systemowe.Wymagania Windowsa 10 są

Soft biznesowy w chmurze — czyli jak na Linuksie lub Maku korzystać z programów dla Windows

Windows jako system - często jest nieodłączną składową biznesu. Można pomyśleć wręcz, że biznes bez Windowsa nie istnieje. Bywają jednak firmy, które wychodzą poza schemat. Miałem przyjemność współpracować z firmami, gdzie domyślnym systemem był GNU\Linux, jak również stawiające na macOS. Na bazie tych doświadczeń, napisałem parę lat temu wpis Linux w firmie? Ależ tak, to możliwe!

DOS, Windows i ochrona pamięci

Windows jest dzisiaj najpopularniejszym systemem operacyjnym na biurkach, cieszącym się najlepszym wsparciem i dużą ilością oprogramowania. Jego prawdopodobnie największa zaleta stała się też jego największą przeszkodą w rozwoju – kompatybilność wsteczna. System musi się rozwijać, lecz jednocześnie musi to robić w taki sposób, by nie popsuć działania tej góry oprogramowania i sterowników. Nie jest to łatwe i prowadzi do różnych sytuacji.

Czas na następne podsumowanie braku nowości w Windows 10, czyli kolejne dwa tygodnie w programie Windows Insider

Dziwne to rzeczy dzieją się ostatnimi czasy. Człowiek chce całkowicie nieodpłatnie zamienić swój komputer w poligon doświadczalny wielkiej firmy, ale zwyczajnie się nie da. Wszystko przez to, że w programie Windows Insider od dłuższego czasu panoszy się stagnacja, choć powinny pojawiać się tam mało stabilne, wczesne wersje kolejnych dużych odsłon Windows 10. Problem w tym, że udostępniane tam obrazy są w zasadzie bezproblemowe (nuda) oraz pozbawione większych nowości (znów nuda).