popularne tematy: windows

Przegląd styczniowych nowości w testowych odsłonach Windows 10, tj. kompilacje 21286, 21292 i 21296

Na 2021 rok Microsoft zaplanował premierę projektu Sun Valley, który zbliży do siebie Windows 10 i Windows 10X, co z kolei sprawi, że ten pierwszy swoim interfejsem będzie nieco mniej nawiązywał do minionej dekady. Pierwsze tego efekty możemy podziwiać już teraz poprzez program Windows Insider (np. nową animację uruchamiania i zamykania okna), chociaż ciągle są to jedynie pojedyncze elementy. Na ostateczną wersję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, co najmniej do jesieni, kiedy to zadebiutuje odsłona 21H2. 

Kilka słów na temat HP T510 Flexible Thin Client

Jakiś czas temu szukałem komputera gównie warsztatowego, który prędkością nie będzie grzeszył, a wystarczająca będzie do odpalenia przeglądarki, otworzenia LibreOffice. Od pomysłu przeszedłem do czynów i zakupiłem HP T510, czyli thin client. Z podobnego rozwiązania, korzystałem, gdy pracowałem w jednym z bielskich callcenter. Jednak za terminale robiły stare komputery HP z procesorem Pentium 4 i dystrybucja Linuksa o nazwie Thinstation. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić swoją opinię na temat tego urządzenia, oraz jak to działa wraz z Windows 10.

To już ostatni tegoroczny przegląd nowości w programie Windows Insider (kompilacje 20257, 20262, 20270, 20277 oraz 21227)

Znajdujemy się już na ostatniej prostej na drodze do zakończenia tego roku. W związku z tym pewne branże mocno obniżyły swoje moce przerobowe, by dać pracownikom trochę wytchnienia w tym szczególnym okresie. Nie inaczej jest w przypadku programu Windows Insider, gdzie ostatnia kompilacja pojawiła się ponad 2 tygodnie temu, nie licząc drobnego wydania poprawkowego (którego udostępnienie było testem samym w sobie, o czym nieco więcej później).

Zakładaj białe rękawiczki i wpadaj na imprezę RTX-em 3080 od Palita

Czego brakuje ci do codziennego szczęścia? Do pełni satysfakcji w życiu? Do zaspokojenia najgłębszych potrzeb? Jeśli odpowiedzią jest za*ebiście świecąca karta graficzna, to Palit ma dla ciebie idealny produkt.

Karta graficzna RTX 3080 Palit GameRock 10GB OC została stworzona dla tych, którzy patrzą na świecące się kości RAM, świecące obudowy dysków SSD, świecące wiatraki, kable i taśmy LED i myślą: cholera coś mało mi się komputer świeci.

Specjalnie dla nich Palit przygotował najbardziej "rockową" kartę graficzną RTX 3080.

Jak ręcznie przenieść EML do MBOX? - Kompletny przewodnik

Na tym blogu omówimy tutaj, w jaki sposób możemy ręcznie migrować EML do MBOX. Omówimy tutaj dwie metody; jeden to podręcznik, a drugi to automatyczne rozwiązanie do migracji pliku EML do Thunderbird MBOX. Najczęściej pojawiające się pytania użytkowników dotyczą ręcznej migracji EML do MBOX.

Wiele razy, gdy użytkownicy chcą przejść z klienta poczty e-mail EML Assistant do MS Thunderbird, muszą przeprowadzić migrację pliku EML do formatu MBOX

Użyj tych łatwych programów do edycji zdjęć dla początkujących

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak fotografowie krajobrazu robią spektakularne zdjęcia zachodów słońca, które wyglądają tak magicznie, że są prawie nieziemskie? Albo w jaki sposób fotografowie portretowi są w stanie znaleźć anielskie, pozbawione skazy modele dla swoich fotografowanych osób? Możliwe, że użyli metod przetwarzania końcowego, aby udoskonalić swoje obrazy.

Post-processing jest integralnym aspektem fotografii cyfrowej.

Dyski zewnętrzne (2) - Toshiba Stor.e Basics 1 TB

Dziś druga część moich wspomnień retro i zarazem podróży w czasie. W poprzednim odcinku była mowa o dysku zewnętrznym Western Digital typu My Book (HDD, 320 GB). Wydawało mi się wtedy, że wystarczy mi on na długie lata. Ale życie zweryfikowało te prognozy i to dość szybko.

„Winowajcą” okazał się YouTube, a dokładnie - jego oferta w zakresie wideoklipów muzycznych i filmów.

Najbardziej nieoczywisty sposób na więcej FPS i płynniejsze działanie WINDOWSOWYCH gier - instalacja Linuksa

Jesteś zapalonym graczem pecetowym i komputer jest Twoją główną platformą do gier? Na 99% masz na nim Windows 10. W związku z tym ta rada wydaje Ci się zapewne jeszcze dziwniejsza niż mnie, ale okej, ja też się nie spodziewałem. Ten sposób to - jak zapewne już wiesz, bo tytuły w przeciwieństwie do artykułów czytywane są jeszcze do końca - instalacja Linuksa jako drugiego systemu operacyjnego, obok Windowsa. Wystarczy do tego pendrive i jakieś 20GB miejsca na system (oczywiście warto również coś zarezerwować na instalację gry).

Prodeus — dynamiczna i brutalna gra akcji w iście pixelartowej powłoce

Wychowywałem się przepięknych latach 90, w których królowały takie tytuły jak Doom, Blood czy kultowy już Heretic. Pierwszoosobowe strzelanki, bo tak je w Polsce nazywano, zdobywały istne rzesze fanów oddających się jakże satysfakcjonującej rozgrywce. W późniejszych latach, wraz z dynamicznym rozwojem technologii i grafiki komputerowej, studia rosły w siłę, wydając coraz bardziej rozbudowane gry.