popularne tematy: windows

Dźwiękowy monitor zasobów. Bajer czy przydatna aplikacja?

Zazwyczaj korzysta się z tekstowych monitorów zasobów, jednak wchodzenie w okienko i przeczesywanie go w poszukiwaniu istotnych informacji, dla osoby niewidomej może być kłopotliwe. Właśnie dlatego powstała aplikacja Charm dostępna pod adresem: https://www.iamtalon.me/charm/

Jest to skrót od słów customizable, helpful audio resource monitor. Program wpisuje się w trend przedstawiania niewidomym wszystkiego, co możliwe w sposób dźwiękowy. 

Publiczny kod za publiczne pieniądze. Dlaczego w Polsce się to nie uda?

Roku Linuksa na desktopach nie ma i zapewne jeszcze przez bardzo długi czas zawołanie to będzie wyłącznie okazją do - zazwyczaj kiepskich - żartów, powtarzanych głównie przez osoby niechętne Linuksowi bądź użytkowników tegoż ostatniego, którzy przy tym charakteryzują się zdrowym dystansem do zagadnienia ekspansji “Pingwina” na komputerach osobistych.

reklama

Microsoft ponownie usprawnia elementy dodane we wcześniejszych kompilacjach, czyli Windows 10 17686

Kompilacja 17682 nie rozpieściła Insiderów swoją objętością, przez co i mój wpis został dość chłodno przyjęty. Mało rozbudowane, wtórne i nudne – tak podsumować można obie te rzeczy. Prawdopodobnie nie inaczej będzie w przypadku kolejnej odsłony z tego cyklu, a być może nawet gorzej – w końcu nowości w wydaniu

Jestem technologiczną lamą — i dobrze mi z tym

Jak większość z Was - jestem zafascynowany światem IT. Dotyczy to nowinek sprzętowych, oprogramowania, różnych urządzeń, konsol do gier itd. Myślę, że nie wyobrażam sobie innej pasji oraz sposobu życia. Mało tego - jestem również małym pracoholikiem, gdyż mariaż IT oraz marketingu jest moją strefą zawodową. A jak mówił Konfucjusz: "Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu".

Jak u wielu - pasja do IT miała oblicze "geeka".

reklama

O tym jak Microsoft próbował tworzyć własne telefony, cz. I

Witam po przerwie spowodowanej wyjazdem, załatwianiem kilku ważnych spraw, przez które musiałem na chwilę przestać blogować, ale też myśleniem, jaki wpis napisać. Postanowiłem dzisiaj, że rozpocznę krótką serię poświęconą historii mobilnego Windowsa, przejęciu przez Microsofta Nokii i klęsce mobilnego Windowsa. Będzie ona robiona przy okazji z serią poradników dotyczących tworzenia stron internetowych na Wordpressie. No to zaczynajmy.

Dzisiaj będzie o Windowsie CE i jego odmianach.

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda, czyli brak większych nowości w Windows 10 17682

Osoby regularnie instalujące testowe kompilacje Windows 10 (lub czytające o nich) na pewno już dawno zauważyły, że przez większość czasu wprowadzają one zaledwie drobne rzeczy. Tylko pojedyncze wydania są nieco obszerniejsze, co przy cotygodniowej częstotliwości ich udostępniania nie jest niczym zaskakującym. Jak nie trudno się domyślić po takim wstępie, najnowsza odsłona (17682) niczym nie zaintryguje.

Zautomatyzuj swoje życie, czyli prosty blog o AutoHotKey — epizod 4

Po dłuższej przerwie wracamy do skryptowania. Jak zaspoilerowałem w jednym z komentarzy rzucimy dziś okiem na sterowanie myszką z poziomu skryptu.

Do czego się to może przydać? Może na przykład żeby kliknąć ikonkę w aplikacji której autor nie przewidział żadnego skrótu klawiszowego? Do rysowania w MS Paint? Czemu nie. Żeby zrobić sobie autoclicker? Jak najbardziej.

Zajrzyj do poprzedniego: Epizod 3

Polecenia

reklama

Windows 10 w kompilacji 17677, czyli ponowne skupienie się na rozwoju Microsoft Edge

W erze dominacji Google Chrome bardzo ciężko jest zdobyć większą popularność. Dobrze widać to na przykładzie Microsoft Edge, który nijak nie może się przebić. Przyczyn tego jest cała masa, choć głównie rozchodzi się o mocne zacofanie względem konkurencji. Już na start przeglądarka ta była daleko w tyle, co pogarszały kolejne obsuwy zaliczane przez Microsoft. Do tej pory niewiele pod tym względem się zmieniło, choć firma stara się odmienić złą passę.