popularne tematy: windows

LewapSoftware - LewapSoft

LewapSoftware , LewapSoft - czyli programy mojej produkcji i opis mojego programowania, zapraszam na -> http://lewapsoft.pl/ dodatkowo są tam różne informacje np. o nauce języka angielskiego i nie tylko. Będą też testy on-line wykonane w PHP i MySQL lecz na razie nie działają ponieważ muszę je dostosować do nowej technologii frameworka AngularJS

Co to jest za nazwa "Lewap" ? - to moje imię Paweł odwrotnie:

Krótki test dysku Micron 1100 3D NAND

Dysk zakupiłem w sklepie X-Kom. Dysk ten polecany jest również przez redakcję Dobreprogramy.

W pudełku znalazłem ramkę, która zwiększa rozmiar dysku z 7 mm na 9,5 mm.

Polecam wpis na moim blogu: Jak skonfigurować system Windows dla dysku SSD - Poradnik (który może nie wystarczyć)

Podaję również link do opisu producenta (zdjęcia, parametry, itp) :

https://www.micron.com/products/solid-state-storage/product-lines/1100...

Windows 7, Kaby Lake i droga na Golgotę

Kupno komputera w dzisiejszych czasach to jeden z większych dylematów dla „tradycjonalistów”, którzy raz że są uwiązani do oprogramowania dla Windows, a dwa że niepokornie nie godzą się na schizofrenię interfejsów, brak sensownej kontroli nad aktualizacjami, wieczny poligon doświadczalny rolling release, obskurny wygląd, a jakby tego było mało to także szpiegowanie – oczywiście – Windowsa 10.

Wpis zbiorczy, a zmian wciąż niewiele – Windows 10 w testowych kompilacjach 18242, 18247, 18252

Ostatnich kilka tygodni było okresem, w którym Microsoft kładł szczególny nacisk na dopieszczenie październikowego uaktualniania Windows 10. Skutkowało to zmniejszonym nakładem pracy przeznaczonym na rozwój testowego 19H1, co bardzo dobrze było widać w poszczególnych kompilacjach. Wprowadzały one naprawdę niewiele zmian, przez co postanowiłem ciut odczekać i zebrać ich więcej. Od mojego ostatniego wpisu minął już prawie miesiąc (13 września), a mimo to sytuacja w ogóle się nie poprawiła. W tym czasie wypuszczono 3 odsłony (

Dzień w którym przekonałem się do Outlooka

Nigdy nie sądziłem, że to faktycznie napiszę, ale okazuje się, że usługi od Microsoftu nie są takie straszne jak je malują. 

 Gmaila używałem od początku początków, jak trzeba było mieć w ogóle zaproszenie, żeby założyć tam pocztę. Androida od wersji 1.6 i nawet z Google docs się polubiłem. Na moim głównym komputerze radośnie skacze Lubuntu a z Windowsa 10 korzystam jedynie na 10-cio calowym tablecie.

Test IRISNotes 3 – zaczarowany długopis

Pisząc odręcznie chciałoby się od razu przenieść swoją twórczość na ekran monitora. Taki zabieg doceniliby nie tylko studenci, ale również pracownicy biurowi oraz graficy. Tą nietypową prośbę postanowiła spełnić firma IRIS za sprawą cyfrowego długopisu IRISNotes 3.

IRISNotes 3 nabywamy w niewielkim pudełku. Po jego rozpieczętowaniu natrafiamy na następujący zestaw akcesoriów: czarny długopis, odbiornik, pokrowiec, dodatkowe wkłady z tuszem i niewielkie szczypce do ich wymiany oraz kabel USB.

Panda Dome — najlepszy niekomercyjny antywirus dla systemu Windows

Jak łatwo wywnioskować z tytułu będę tutaj agitował program antywirusowy Panda Dome. Wyprodukowany przez firmę Panda Security (dawniej Software), która zasłynęła tym, że jako jedna z pierwszych zaczęła w swym oprogramowaniu antywirusowym wykorzystywać technologię pracy w tzw. chmurze obliczeniowej (ang. cloud computing).

Jednak mimo bycia wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii cloud wciąż mało wiadomo o pochodzeniu i historii tego przedsiębiorstwa informatycznego. Zatem wypadałoby, chociaż w skrócie coś o tym napisać.

Microsoft wciąż skupia się wyłącznie na detalach, czyli Windows 10 w kompilacjach 18234 oraz 18237

Microsoft ostatnimi czasy nie rozpieszcza Insiderów. Nie dość, że przerwy pomiędzy poszczególnymi wydaniami są dłuższe niż zazwyczaj, to jeszcze poszczególne kompilacje nie wnoszą niczego ciekawego. Całość wygląda tak, jakby firma była na ostatniej prostej przed wydaniem stabilnej odsłony, a do tego przecież wciąż daleko. Podejrzewam jednak, że na tak mierny rozwój 19H1 wpływ ma zbliżający się termin udostępnienia jesiennego uaktualnienia. W związku z tym liczę na to, że pod koniec października zniknie ta zła passa.

Alternatywa — gdzie szukać dobrego i darmowego oprogramowania?

Otwarte oprogramowanie wielokrotnie udowodniło, że dobry program broni się sam. Właściwie każdy znany program należący do zamkniętego oprogramowania posiada swojego otwartego konkurenta. Mimo to problemem wolnego oprogramowania może być mniejsza dostępność, jako że produkty open source nie czerpią korzyści finansowych ze swojej działalności, opierają się głównie o rozgłos ze strony internautów.