Chrome 11 z komendami głosowymi

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google wydał stabilną wersję przeglądarki internetowej Chrome 11.

Najnowsza odsłona Chrome wprowadza kilka ciekawych nowości i eliminuje szereg błędów dostrzeżonych w poprzednich kompilacjach przeglądarki. Wspólny wysiłek deweloperów i testerów-ochotników zaowocował załataniem aż 25 luk bezpieczeństwa. Przy tej okazji Google wypłacił osobom zgłaszającym dostrzeżone dziury rekordową kwotę 16,5 tysiąca dolarów. Wśród nowych funkcji, które trafiły do Chrome 11 należy wymienić obsługę komend głosowych w HTML5. Dzięki temu udogodnieniu oraz udostępnionym przez Google narzędziom programistycznym każdy będzie mógł wykorzystać komendy głosowe w swoich projektach. Komendy głosowe zostały już wprowadzone do Google Translate - z czasem trafią także do innych usług korporacji.

Kolejną nowością wprowadzoną do Chrome 11 jest obsługa sprzętowej akceleracji 3D CSS. Zaktualizowano także zabezpieczenia wbudowanego w przeglądarkę odtwarzacza Flash i wprowadzono poprawki do modułu User Agent. Warto zauważyć, że lista nowości w nowym Chrome jest dość krótka. Wynika to ze zmiany cyklu wydawniczego Chrome, w ramach którego kolejne stabilne wersje przeglądarki są udostępniane co 6 tygodni. Dzięki tym zmianom Chrome pod względem numeracji zrównał się właśnie z konkurencyjną Operą, która jest stale rozwijana od... 17 lat. Jeżeli obecny cykl wydawniczy zostanie zachowany, pod koniec tego roku będziemy mogli pobrać Chrome 16.

Przeglądarkę Chrome 11 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla Windows, Mac OS X i Linuksa.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji