Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnie dni były dla wielu z nas pełne wrażeń. W świecie rzeczywistym mieliśmy między innymi HotZlot, Woodstock i Zlot Wielkich Żaglowców w Szczecinie. Świat wirtualny zaoferował nam zaś choćby nową wersję portalu dobreprogramy. Mimo tych wszystkich atrakcji wspomaganych przez falę upałów nasi dzielni blogerzy opublikowali mnóstwo wartościowych wpisów. Podsumujmy ich aktywność z ostatnich 7 dni.

Zaczynamy od krótkiego przeglądu gier na Androida autorstwa Arlida i mini-recenzji testowej wersji systemu iOS 7, który wkrótce trafi m.in. do telefonów Apple iPhone. Osoby chcące zwiększyć swoją aktywność fizyczną i szukające dobrego motywatora odsyłamy zaś do tekstu poświęconego GymPact - aplikacji, która finansowo nagradza nas za to, że jesteśmy w ruchu. Polecamy także felieton dotyczący kreowania potrzeb zakupowych i garść porad dotyczących modyfikowania tabletu Manta MID701. Warto także poczytać co nieco o Custom ROMach do Androida i zapoznać się z poradnikiem dotyczącym oszczędzania baterii w mobilnym systemie Google.

Z tematów softwarowych ciekawy wydaje się przewodnik pokazujący, jak przyspieszyć działanie komputera z Windows XP i ochronić swoją prywatność przy wystawianiu dysku twardego na sprzedaż. Osoby korzystające ze Skype być może zainteresuje zaś Skyperious - aplikacja do zarządzania archiwum wspomnianego komunikatora. Jeżeli zaś z rożnych powodów nie chcecie korzystać ze Skype do komunikacji ze znajomymi, możecie zainstalować jeden z wielu otwartoźródłowych odpowiedników, jak choćby opisany przez Ave5 Tox. Osoby rozglądające się za pakietem zabezpieczającym do komputera mogą zapoznać się natomiast z opublikowanym przez lukasamd testem TrustPort Internet Security 2013. Natomiast jeżeli korzystacie z Linuksa a wasza firma uważa go za zło wcielone, przeczytajcie koniecznie wpis Chemical Attack poświęcony działaniu linuksiarza w firmie korzystającej z rozwiązań Microsoftu.

Ponadto odsyłamy Was do opublikowanego przez SebaZ wpisu poświęconego historii rozwoju aplikacji do inwigilacji obywateli. Zaawansowani użytkownicy na pewno docenią także drugi wpis z serii LNMP (Linux + Nginx + MySQL + PHP) skupiający się na serwerze Nginx. Jeżeli zaś pracujecie w firmie lub organizacji, która musi zmierzyć się z koniecznością stworzenia większej aplikacji, zapoznajcie się z koniecznie z tekstem zarządzanie cyklem rozwoju aplikacji autorstwa Vircung. Osoby spragnione testów sprzętu także znajdą na blogach coś dla siebie. Nasi użytkownicy opisali w swoich tekstach między innymi myszkę Microsoft Arc Mouse, ultrabook Asus Zenbook UX32VD, procesory Intel i5-2500K i i7-3930K oraz omówili cechy nadchodzącej konsoli PS4.

Na koniec polecamy Wam felieton Pokolenie Google+ czy Google-?, kolejny wpis z serii Pani Krysia z księgowości i opis nowości wprowadzonych do Map Google. Coś dla siebie znajdą też fani starych gier oraz niezadowoleni klienci Netii. Gorąco polecamy Wam także wpis djfoxera dobreprogramy.pl w liczbach 2012 - 2013. Znajdziecie w nim starannie opracowane zestawienie dotyczące aktywności naszego portalu i jego użytkowników. Djfoxer wykonał przy tym wpisie mnóstwo fantastycznej roboty i należą mu się za to brawa. Tekst opatrzony został szeregiem czytelnych wykresów, takich jak ten prezentowany poniżej:

Ponadto warto rzucić okiem na lipcowe podsumowanie blogów, które regularnie publikuje Banan, a także zapoznać się z publikacją Zbigniew2003, w której znajdziecie wiele zdjęć z HotZlotu. Tradycyjnie odsyłamy Was także do cyklu, w ramach którego macminik opisuje różnorodne produkty wyprodukowane lub powstające na licencji Apple. Tym razem autor postanowił opisać historię Apple Newtona, czyli pradziadka dzisiejszych iPadów. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
s