Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
24.04.2016 17:53, aktualizacja: 24.04.2016 19:10
Obraz

Tradycyjnie w każdą niedziele podsumowujemy najciekawsze wpisy naszej blogowej społeczności. Ostatni tydzień przyniósł wiele interesujących tekstów, zarówno tych programowych jak i skupionych na sprzęcie.

Zaczynamy od niedrogiego Smartfona Lumia 550, który działa pod kontrolą Windows 10 Mobile. Microsoft cały czas pracuje nad poprawkami i ulepszeniami dla tego systemu, czego owocem są kolejne wydania testowe. Jeżeli komuś mobilne okienka nie odpowiadają, zawsze może przejść na telefon z Androidem. Szczególnie te z Chin, takie jak Honor X5, cieszą się ostatnio sporą popularnością. Miłośnicy mobilnej rozrywki uruchomią na nich mnóstwo gier, z których większość na Windows Phone jest nieosiągalna.

Obraz

Sporo dzieje się także w świecie Linuksa. Premierę miał już długo oczekiwany Ubuntu 16.04 LTS. O pozostałych nowinkach przeczytacie we wpisie kkowalewski. Nasi użytkownicy udowadniają, że Linux sprawdzi się nie tylko w domu, lecz również w pracy, także w roli serwera. Na blogach przeczytacie także o dystrybucji Lubuntu i Antergos. Po przeciwnej stronie barykady znalazł się Microsoft szykujący kolejne aktualizacje dla Windows 10. Fanom okienek polecamy także omówienie Universal Windows Platform i relację z tworzenia programu DePesza. Odsyłamy Was także do gry Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna i analizy obecnej sytuacji przeglądarki Mozilla Firefox.

Obraz

Na koniec odsyłamy Was do relacji z budowy komputera All-In-One z laptopa i opisu projektu Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych, w ramach którego 16 polskich uczelni zdigitalizowało i udostępniło publicznie swoje prace naukowe. Mamy także wagę łazienkową z Wi-Fi i Bluetooth, kolejną część cyklu Specjalista ds. teleinformatycznych i rzecz o prywatności na Facebooku i historii designu w wykonaniu Apple. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)