reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Wczorajsze święto - Dzień Dziecka - jest dla wielu z nas bardzo ważnym punktem w kalendarzu. Czym bowiem jest pasja do sprzętu i oprogramowania komputerowego, jeżeli nie pielęgnowaniem naszego wewnętrznego dziecka - bez nowszej karty graficznej czy kolejnego Windows da się bowiem żyć, jednak zabawa związana z korzystaniem z nowinek technicznych jest dla wielu bezcenna.

A skoro o zabawie mowa, nasze podsumowanie blogów zaczynamy od zestawienia gier, które jeszcze jakiś czas temu spędzały nam sen z powiek. Fani gier z automatów mogą zainteresować się recenzją specjalnie dla nich stworzonego kontrolera Datel Arcade Pro Stick. Na takim kontrolerze nie zagramy raczej w dodatek do Europa Universalis IV - Wealth of Nations. Jak prezentuje się gra, możecie przeczytać w tekście użytkownika sunwarbil. Jeżeli szukacie czegoś mniej wymagającego, sięgnijcie po Wolfenstein: The New Order - jak wynika z recenzji lordjahu, jest to całkiem wciągająca produkcja. Jeżeli natomiast kochacie mocne klimaty, sięgnijcie po Metro 2033 i Metro: Last Light, które nie dość, że są bardzo grywalne, to dodatkowo odznaczają się przepiękną grafiką.

Składając komputer do gier trzeba pamiętać o jednym - podstawą takiej maszyny musi być mocny, markowy zasilacz. Osoby oszczędzające prąd mogą alternatywnie sięgnąć po przenośny sprzęt Asusa, supercienkiego Sony Vaio Pro 13 lub tablet z Windows 8.1, na którym wkrótce zadomowi się konkurentka Siri - Cortana. Osoby szukające chińskiego telefonu mogą zaś poczytać o Jiayu G4S oraz iOcean X8 z dużym, 5,7-calowym ekranem. Jeżeli posiadacie już telefon z Androidem, zadbajcie o swoje zdrowie - ułatwi Wam to zestawienie ciekawych aplikacji do ćwiczeń i nie tylko. Alternatywnie możecie wziąć udział w konkursie WP8 i spróbować wygrać cenne... trampki.

Co z pozostałymi tematami? Zapraszamy do lektury felietonu o spójności Linuksowych intefejsów i poradnika dotyczącego modyfikacji wyglądu KDE. Polecamy także relację z zawodów robotów TTR i Roboxy 2014, analizę sytuacji Apple i wpis poświęcony komputerowi przenośnemu Apple iBook Snow. Warto także przyjrzeć się zamieszaniu wokół TrueCrypta, zobaczyć, jakie urządzenia zdobyły prestiżową nagrodę Computex Gold Award i zapoznać się z drugą częścią poradnika o budowie własnej chmury. Nie możemy także pominąć artykułu o Commodore C64 i inicjatywie utworzenia nieoficjalnego kanału IRC dobrychprogramów. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić