Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
04.09.2016 16:22, aktualizacja: 16.01.2017 00:27
Obraz

Kolejny tydzień blogowej aktywności za nami. Przez ostatnie 7 dni nasi użytkownicy opublikowali na naszym portalu wiele ciekawych wpisów, spróbujmy je podsumować

Na początek proponujemy felieton gilbert3 poświęcony komercjalizacji i monetyzacji treści w Internecie. Warto zauważyć, że dzisiejszy świat technologii jest bardzo rozbudowany – poza komputerami na rynku funkcjonują także smartfony (takie jak Lenovo K5) i zegarki z Android Wear 2.0. Dla każdego z tych grup urządzeń trzeba przygotować odpowiednio dostosowane treści. Programistom życie ułatwiają emulatory różnych sprzętów, dzięki czemu nie musimy kupować drogiego smartzegarka, by pisać dla niego aplikacje. Zaletą obecnego stanu rzeczy jest standaryzacja. Twórcy opracowują konkretne rozwiązania z myślą o całych platformach Google lub Apple i nie zaprzątają sobie głowy poszczególnymi modelami tabletów, telefonów czy zegarków. Kiedyś tworzenie treści było bardziej nakierowane na konkretny produkt – gier tworzonych dla konsolo-telefonu Nokia N-Gage nie mogliśmy początkowo uruchomić na zbyt wielu innych urządzeniach. Dziś ten sam produkt wydaje się na wiele różnych platform. Gry trafiają najczęściej na komputery i konsole, zaś później są przerabiane na potrzeby platform mobilnych. Czy taki sam los spotka Battlefield 1, którego beta niedawno ruszyła?

Obraz

Fani muzyki powinni koniecznie zajrzeć do najnowszego artykułu macminik poświęconego przenośnemu odtwarzaczowi płyt CD oraz recenzji wysokiej klasy słuchawek Sony MDR-NC750, za którą stoi xomo_pl. Z blogów dowiecie się także, jak z taniego tunera DVB-T zrobić przydatny skaner radiowy, jak na własnym serwerze wdrożyć zabezpieczenia SSH i jaki sposób zrealizować dowiązania symboliczne w systemie Windows. Wśród wielu wpisów znajdziecie także te poświęcone klawiaturze ekranowej i konfigurowaniu proxy. Na koniec przypominamy, że w związku z ostatnią aferą PESEL-ową możemy za darmo włączyć Alerty Biura Informacji Kredytowej. Osoby zainteresowane niedawnym HotZlotem mogą zaś zapoznać się relacją Shaki81 (część 1, część 2). Zapraszamy do lektury!

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)