Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami i kolejne ciekawe wpisy trafiają do naszego podsumowania. Tym razem przeważają wpisy sprzętowe, z których spora część dotyczy nieco starszych urządzeń i technologii.

Tym razem zaczynamy od testów różnorodnych sprzętów. Na początek proponujemy recenzję wzmacniacza sygnału Wi-Fi, Google Chromecast, kamery RICOH WG-M2 i telefonu komórkowego Oukitel K6000 Pro. A skoro już przy smartfonach jesteśmy, odsyłamy Was do opisu systemu Ubuntu Touch, czyli mobilnej wersji klasycznego Ubuntu. Polecamy także rzut okiem na Sailfish OS w nowej wersji 2.0. Możecie także sprawdzić, jak leciwa już Nokia N9 sprawuje się w 2016 roku i jakie technologie przez lata umożliwiały transfer danych w komputerach PC.

Nasi użytkownicy to bardzo twórcza społeczność, więc w podsumowaniu nie mogło zabraknąć przeglądu ich autorskich projektów: tacka mocująca 5,25-cala dla dysków SSD, samodzielnie zaprojektowana obudowa HTPC oraz cyfrowe i analogowe złącza GPIO w Raspberry Pi Raspberry Pi. Z typowo sprzętowych tematów wymienić możemy jeszcze historię druku (przy okazji wiecie, że stare tonery i części drukarek można kreatywnie wykorzystać?), spojrzenie na wiekowy komputer użytkownika Adadak i ciekawe telefony komórkowe z minionej epoki.

Osobny akapit poświęcić trzeba użytkownikowi djfoxer i stworzonej przez niego aplikacji DePesza. Projekt powstawał w ramach konkursu Daj Się Poznać 2016 i zaowocował powstaniem bardzo wartościowej relacji z tworzenia aplikacji na platformę Windows 10 i Windows 10 Mobile od pomysłu do umieszczenia gotowego projektu w sklepie Microsoftu. Odsyłamy Was do kilku najnowszych wpisów z cyklu poruszających takie zagadnienia jak ValueConverter, konfiguracja Unit Test w Universal Windows Platform, aktualizacja aplikacji w sklepie Microsoftu czy śledzenie statystyk popularności programu. Świetne kompendium wiedzy dla początkujących programistów.

Na koniec zaś odsyłamy Was do drugiej części wpisu Przygody młodego technika, zestawienia branżowych imprez dla analityków i informacji o powrocie szybkich płatności w PayPal. Polecamy także tekst o nowościach w świecie Linuksa, bashu w Windows 10 i domenie Windows. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy