reklama

Google Maps for Mobile ze wsparciem dla Street View

Strona główna Aktualności

O autorze

Google Maps for Mobile to specjalna edycja usługi Google Maps dedykowana użytkownikom różnego rodzaju urządzeń mobilnych. Gigant z Mountain View udostępnił właśnie nową wersję programu, niosącą wraz z sobą dwie główne zmiany.

Pierwszą z nich jest wsparcie dla Street View - techniki pozwalającej na przeglądanie ulic z punktu widzenia pieszego, wraz z panoramicznym widokiem obiektów, takich jak stojące w miejscu samochody, czy wirtualne spacerowanie z możliwością obracania i powiększania. Jest to funkcja, która od dłuższego czasu dostępna była w desktopowej wersji Google Maps, ale może okazać się przydatna także użytkownikom mobilnym. Druga z nowości to kierunki dla pieszych, stworzona z myślą o osobach gustujących w pieszych wędrówkach i nie zważających na to, czy ulica akurat jest jednokierunkowa. Serwis jest dostępny pod adresem http://m.google.com/maps i do prawidłowej pracy wymaga obsługi aplikacji Java.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić