Immersive Explorer 1.6.0

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Immersive Explorer to specyficzny menedżer plików, będący dobrą alternatywą dla wbudowanego w systemie Windows Explorera. Wyposażony on został w interfejs graficzny, który nawiązuje do Modern UI w systemie Windows 8 i umożliwia wygodne zarządzanie zgromadzonymi na dysku danymi.

Program stworzony i rozwijany jest z olbrzymim naciskiem na prostotę, i co istotne wygodę obsługi głównie w przypadku początkujących użytkowników systemu Windows. Z jego poziomu, tuż po uruchomieniu, uzyskujemy łatwy dostęp do istotnych z punktu widzenia standardowego użytkownika lokalizacji – m.in. bibliotek z dokumentami i multimediami, a także podłączonych do komputera dysków twardych i napędów optycznych.

Immersive Explorer wyświetla poszczególne foldery i pliki w postaci kafelków. Przejścia pomiędzy nimi poprzedzane są prostymi, ale efektownymi animacjami, które dzięki wykorzystaniu sprzętowej akceleracji graficznej odtwarzane są płynnie. W dowolnym momencie możemy szybko wrócić do poprzedniego katalogu lub ekranu głównego programu, służą do tego przyciski ulokowane w górnej części okna programu. Na uwagę zasługuje również wbudowana przeglądarka grafiki oraz odtwarzacz multimediów, dający dostęp do zdjęć, muzyki czy filmów bez konieczności wykorzystania zewnętrznych aplikacji.

Uwaga!

  1. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #6 08.12.2014 16:01

Jest trochę programów wymagających net framework 4. Ten client nie jest mały.

Autor edytował komentarz.
  #5 07.10.2014 17:29

@dzonasek: teraz to raczej już jest dobrą alternatywą, bo go producent aktualizuje i jest już jako stabilny program.

  #4 24.02.2014 22:49

@dzikiwiepsz: Mnie udało się otworzyć wersję 0.8.1 bez jakiegoś problemu, może pobierz jeszcze raz nowszą wersję i uruchom w trybie bez instalacji.

dzonasek   10 #3 23.12.2013 14:17

"będący dobrą alternatywą dla wbudowanego w systemie Windows Explorera"

"najduje się obecnie w fazie rozwoju i nie dysponuje pełną funkcjonalnością, która pozwoliłaby mu być pełnoprawną alternatywą dla Windows Explorera."

zdecydujcie się?

dzikiwiepsz   14 #2 17.03.2013 22:34

Tego nawet uruchomić się nie da jedynie pokazuje się jakieś okno o aktualizacji i na tym koniec.

winter_fresh   8 #1 12.03.2013 17:53

Znany z Metro Skin Pack - rzeczy, która moim zdaiem powinna być wbudowana i domyślna w Windows 8 (zmniejsza różnice wizualne pomiędzy ModernUI a pulpitem) od samego początku.
Sam "Immersive Explorer" jak na razie funkcjonalnością nie powala (wiadomo - beta), jednak z pewnością godny uwagi w przyszłości. Byleby go tylko nie przeładowali niepotrzebnymi dodatkami ;)