r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak odczytać tekst ze skanów i plików PDF? OCR W Dysku Google

Strona główna AktualnościINTERNET

Technologia rozpoznawania tekstu (OCR – Optical Character Recognition) pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Możemy dzięki niej bardzo szybko przekonwertować pliki graficzne zawierające tekst do postaci edytowalnej. Szczególnie przydatne jest to w firmach przetwarzających wiele dokumentów w postaci papierowej.

Oprogramowanie OCR jest najczęściej dość drogie. Jeśli sporadycznie potrzebujemy odczytać tekst z plików graficznych, możemy skorzystać z darmowego Dysku Google. Wbudowana w niego funkcja OCR jest łatwa w obsłudze i działa bardzo sprawnie. Poniżej znajdziecie prosty przykład, jak z niej korzystać.

Darmowe oprogramowanie OCR? Wystarczy skorzystać z Dysku Google.
r   e   k   l   a   m   a

Obsługiwane pliki

Dysk Google radzi sobie z rozpoznawaniem tekstu w pikach JPEG, PNG, GIF oraz PDF. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 2 MB. W przypadku skanów i zdjęć zwróćmy uwagę, by tekst był zorientowany poziomo (jak podczas czytania).

OCR od giganta wyszukiwarek automatycznie rozpoznaje język tekstu. Najlepsze efekty konwersji otrzymamy oczywiście, jeśli czcionka jest czytelna, a obraz ma dobrą jakość.

Odczytywanie tekstu z plików

Pierwszym krokiem jest oczywiście przesłanie na nasz Dysk wybranych plików. Następnie logujemy się na nasze konto I otwieramy Dysk Google w przeglądarce. Klikamy prawym przyciskiem na plik, który chcemy przekształcić do wersji edytowalnej i z części Otwórz w wybieramy opcję Dokumenty Google.

Po chwili dokument zostaje otwarty, a my możemy go dowolnie edytować. Pliki PDF otwierają się bezpośrednio w przetworzonej wersji.

Zdjęcia i zeskanowane dokumenty różnią się tym, że oryginalny plik graficzny jest wklejany na początku dokumentu – pod nim znajduje się natomiast odczytany tekst.

Przetworzone pliki są zapisywane jako oddzielne dokumenty na Dysku Google. Klienta usługi znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.