Jaki będziesz, Longhornie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Od początku prac nad Longhornem - kolejną generacją Windows wiadomo, że nowy system ma być bardziej wydajny, stabilny i bezpieczny od swojego poprzednika. Podczas międzynarodowej konferencji dla partnerów Microsoftu zorganizowanej w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych w połowie lipca nakreślono oficjalne i konkretne założenia co do tych unowocześnień.

Według informacji przekazanych przez Amy Stephan, Senior Product Manager w dziale Windows Client wśród głównych założeń znalazły się następujące stwierdzenia:


  • Longhorn będzie uruchamiał aplikacje 15% szybciej niż Windows XP

  • system uruchomi się w czasie o połowę krótszym niż poprzednie wersje, a wyjście ze stanu wstrzymania potrwa zaledwie 2 sekundy

  • 50% mniejsze będą wymagania co do ilości restartów systemu po aktualizacjach zabezpieczeń

  • 50% mniejsze wymagania stawiane będą także co do ilości potrzebnych obrazów systemu

  • 75% szybciej przebiegać będzie migracja użytkowników


Ważnym celem jest także skrócenie czasu instalacji systemu do minimum. W kontekście Longhorna mówi się o 15 minutach. Ponadto korporacja zamierza dostarczyć użytkownikom proste narzędzie pomagające ustalić, czy w systemie są zainstalowane wszystkie poprawki i aktualizacje.

Większość powyższych założeń ma znaleźć zastosowanie już w wersji Beta 1 planowanej na sierpień. Pomiędzy pierwszą a drugą wersją beta (Beta 2 ma zostać wydana w pierwszej połowie 2006 roku) planuje się jeszcze odświeżony build pierwszej edycji, który miałby być przygotowany specjalnie na konferencję Professional Developer Conference w połowie września.

© dobreprogramy
s