Jesteśmy tak bardzo meta: o Święcie Głupców pomówimy w prima aprilis na żywo o 18:00

Strona główna Wideo Inne

O autorze

Podstawowa zasada primaaprilisowa: 1 kwietnia nie mówimy o prima aprilis. A my, że jesteśmy dziś nieco na bakier z zasadami, o prima aprilisie dziś sobie pomówimy – w końcu to ten jedyny, wyjątkowy dzień, w którym zamiast starać się przekazać Wam ważne, pouczające i przydatne treści, staramy się zmyślać, kłamać i dezorientować. I nawet dziś, gdy media pod wpływem Internetu przeszły tak daleko idącą transformację, ten Dzień śmiechu, Dzień głupców wciąż staramy się obchodzić tak jak nasi przodkowie.

Żarty żartom jednak nierówne. Czasem są mierne, sprowadzając się do przedstawienia rzeczy ewidentnie niemożliwych jako technicznej nowości czy odkrycia. Czasem są majstersztykami zdolnymi oszukać miliony. Dzisiaj więc sobie przypomnimy te najlepsze oszustwa w mediach, szczególnie tych naszych, technicznych, które na dobre zapisały się w kronikach Pierwszego Kwietnia.

Oczywiście mówienie o tym dzisiaj ściąga na nas specyficzny paradoks kłamcy – bo skąd wiadomo, czy opowiadając o najlepszych kłamstwach, sami nie będziemy kłamać? Liczymy jednak, że w razie czego szybko nas zdemaskujecie, dzwoniąc przez Skype w trakcie programu (nasz login to dobreprogramypl). A może to Wy zdołacie nas wkręcić? Czekamy też na Wasze wspomnienia najlepszych primaaprilisowych pomysłów, nie tylko przez Skype, ale też na naszym czacie.

Bez obaw jednak, całego tego odcinka na Prima Aprilis nie poświęcimy. Pomówimy też o najgorętszych obecnie tematach w IT, których wypłynęło nadspodziewanie wiele, przedstawimy ciekawy sprzęt, który trafił do naszego Labu, nie zapomnimy też o innych tradycyjnych elementach dobrychprogramów na żywo.

© dobreprogramy