Kurupira WebFilter 1.3.7

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Kontrola rodzicielska
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kurupira WebFilter to rozbudowana i całkowicie bezpłatna aplikacja do ochrony rodzicielskiej. Umożliwia ona m.in. kontrolowanie odwiedzanych stron internetowych, uruchamianych aplikacji, a także nadzorowanie czasu spędzonego przez dziecko przed komputerem.

Program po uruchomieniu działa w obrębie systemowego zasobnika, dając dodatkowo możliwość pracy w trybie ukrytym, w którym ikonka w tray'u nie jest wyświetlana. Dostęp do panelu zarządzania zabezpieczony jest hasłem, uniemożliwiającym pociechom zmianę ustawień ochrony. Wszystkie wbudowane w Kurupira WebFilter funkcje podzielone zostały na 2 moduły odpowiedzialne za kontrolowanie komputera podczas korzystania z Internetu i zainstalowanych na komputerze aplikacji.

Na zakładce 'Web' zgromadzone zostały narzędzia, przeznaczone do kontrolowania aktywności w Internecie. Znajdziemy w niej funkcje blokowania dostępu do stron pornograficznych lub dowolnych innych, zdefiniowanych przez użytkownika oraz tworzenia list miejsc w Sieci, do których dostęp nie jest w żaden sposób ograniczony. Ponadto Kurupira WebFilter daje możliwość nadzorowania czasu, spędzanego przez dziecko w Internecie, a także blokowania wybranych komunikatorów internetowych i serwisów społecznościowych. Do dyspozycji rodzica pozostają również funkcje raportów oraz historii, pozwalające szczegółowo śledzić odwiedzane przez dziecko strony internetowe. Wygenerowane przez program raporty mogą zostać wydrukowane lub zapisane do pliku PDF.

Kolejny zestaw funkcji, pozwalający zarządzać i monitorować uruchamiane na komputerze aplikacje ulokowany został w zakładce 'Applications'. Wśród oferowanych tam narzędzi znajdziemy takie, które pozwolą zablokować wybrane programy, stworzyć listę dozwolonych oraz tworzyć i przeglądać zrzuty ekranowe wykonane podczas pracy z komputerem. Podobnie jak w przypadku modułu do kontroli poczynań pociechy w Internecie także i tutaj znalazły się funkcje raportów i historii. Na uwagę zasługuje opcja powiadomień mailowych. Dzięki niej rodzic może otrzymywać na swoją skrzynkę pocztową wiadomości o próbie dostępu do zablokowanych stron/programów lub wykonaniu przez Kurupira WebFilter zrzutu ekranowego. Tego typu powiadomienia mogą być wysyłane raz dziennie o stałej porze oraz w przypadku wyłączenia programu.

Kurupira WebFilter dostępny jest aktualnie jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak pomimo rozbudowanej funkcjonalności jego obsługa jest prosta i nie powinna sprawiać problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!