r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Leopard pojawi się 26 października

Strona główna Aktualności

Apple poinformowało oficjalnie, że nowa wersja jego systemu operacyjnego Mac OS X o kodowej nazwie Leopard i numerku 10.5, zostanie udostępniona w dniu 26 października. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze przypuszczenia.

Leopard to szóste duże wydanie systemu na komputery Mac, wprowadzające ponad 300 nowych funkcji. Klienci będą go mogli nabyć od godziny 6 wieczorem w sklepach Apple i u partnerów. Od teraz można też składać wstępne zamówienia w sklepie internetowym.

Nowa wersja Mac OS X miała się pojawić na wiosnę, jednak pojawiło się opóźnienie związane z wypuszczeniem iPhone. Wersja serwerowa udostępniona zostanie tego samego dnia co desktopowa. Będzie zawierać takie funkcje jak Podcast Producer, Wiki Server i iCal Server.

Jedną z najważniejszych nowości w Leopardzie jest Time Machine, rozwiązanie backupowe pozwalające odtwarzać poprzedni stan systemu. Jest też nowa wersja Boot Campa, aplikacji do uruchamiania Windows XP, wsparcie dla Wikipedii w programie Dictionary, lepsze drukowanie i skanowanie po sieci, wirtualny pulpit Spaces i wsparcie dla alfabetu Braille'a.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.