r   e   k   l   a   m   a
reklama

Maps.me Pro: mapy offline dla Androida i iOS dostępne za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Maps.me Pro jeszcze do niedawna był programem płatnym. Nie przeszkadzało to w zdobyciu popularności zarówno w sklepie Google Play jak i App Store. Jakiś czas temu cały projekt został przejęty przez rosyjski serwis Mail.ru, co prawdopodobnie wpłynęło na udostępnienie aplikacji w wersji Pro za darmo.

Maps.me bazuje na mapach OpenStreetMap. Największa zaletą aplikacji jest możliwość ich zapisania w pamięci urządzenia i korzystania w trybie offline. Autorzy chwalą się wsparciem dla 345 krajów i wysp. Podczas pobierania określamy czy chcemy zapisać tylko mapy czy też dodatkowo wyznaczanie tras. Z tego poziomu możemy również przejść do sklepu Google Play i pobrać dedykowane wybranym krajom przewodniki z serii Maps.me.

Otwartość projektu OpenStreetMap pozwala tworzyć bardzo szczegółowe i aktualne mapy. Zwolenników nie trzeba przekonywać, osoby które nie miały z nimi styczność zachęcamy do zapoznania się z naszym archiwalnym artykułem . Sama aplikacja wykonana jest bardzo skromnie, co pozytywnie wpływa na jej szybkość działania. Posiada funkcje prostej nawigacji samochodowej, która wyznaczy nam trasę do wybranych celu. Sporą zaletą jest ogromna baza punktów POI. Nie zabrakło także listy ulubionych.

Maps.me to bardzo dobra propozycja dla tych wszystkich, którzy już znają i ufają projektowani OpenStreetMap. Za pomocą aplikacji uzyskają wygodny dostęp do map, w tym w trybie offline. Dla pozostałych to dobra okazja by się z nim zapoznać. Oczywiście jeżeli kogoś nie przeraża nowy właściciel czyli Mail.ru. Map.me Pro w wersji dla iOS i Androida możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Wydanie wersji PRO jako darmowej oznacza wycofanie ze sklepu poprzedniej edycji Lite.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii