Mapy Google wskażą utrudnienia na drogach i wybiorą najlepsze objazdy

Strona główna Aktualności

O autorze

Mapy Google otrzymały kolejną aktualizację, która powinna bardzo spodobać się kierowcom. Teraz gdy wprowadzimy do aplikacji cel podróży, otrzymamy informacje o możliwych trasach z oszacowaniem czasu jazdy i wskazaniem wydarzeń drogowych, które mogą nam przeszkodzić. Dzięki sprytniejszej nawigacji łatwiej będzie uniknąć korków i z wyprzedzeniem przygotować się na sytuację na drodze.

Już od paru lat Mapy Google są w stanie przedstawić, przynajmniej w niektórych miastach, pewne informacje o ruchu drogowym, jak również wskazać istotne dla kierowców miejsca (POI). Odświeżona wersja aplikacji wynosi jednak to na nowy poziom, zarówno dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi, pozwalającemu pokazać dane kontekstowe w odpowiednim momencie, jak również agregowaniu danych pochodzących od innych kierowców poruszających się po tej samej trasie.

Po wyborze trasy Mapy wyliczą nam trasy i przedstawią utrudnienia drogowe, wskazując przy tym ewentualne objazdy i możliwe opóźnienia. Ostrzeżenia takie otrzymamy oczywiście także w trasie, wraz z powiadomieniem głosowym, przejście na nawigację inną trasą sprowadza się do jednego kliknięcia. Warto podkreślić, że ostrzeżenia nie kończą się na suchej informacji, powiadomienia pozwalają też zorientować się co do typu utrudnienia.

Dzięki temu kierowcy mogą podjąć bardziej przemyślane decyzje – czasem warto jest znieść niedogodności związane np. z robotami drogowymi, niż decydować się na kompletnie sobie nieznaną trasę, w której pobłądzimy i dojedziemy do celu znacznie później.

Mapy Google znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania mobilnego, w wersjach dla Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s