r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Menu Start z nagrodą Industrial Designers Society of America za... wzornictwo

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Niewiele elementów najnowszej odsłony systemu operacyjnego Microsoftu wywołało tyle kontrowersji co menu Start. Mogłoby się wydawać, że jest to składnik, w przypadku którego Microsoft już w przypadku Windowsa 8 powinien wyjść z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Również w „dziesiątce” nie obyło się bez problemów. Wśród zawodzeń i rozczarowań pobrzmiewają także głosy aprobaty i entuzjazmu. Jeden z nich należy do Industrial Designers Society of America, organizacji non-profit, której działalność skupia się na promowaniu świadomego wzornictwa przemysłowego.

Wzornictwo przemysłowe obejmuje także, według kryteriów przyjętych przez IDSA, „wzornictwo cyfrowe”. To właśnie w tej kategorii nagrodą International Design Excellence Awards zostało uhonorowane Doświadczenie Microsoft Start. W uzasadnieniu swojej aprobaty przedstawiciele IDSA stwierdzili między innymi, że menu w Windowsie 10 jest efektem wielu lat ewolucji tego elementu systemu, a jego wzornictwo pozwala użytkownikom na wykorzystanie swojego doświadczenia i znajomości menu na różnego typu urządzeniach. Cóż, pozostaje pogratulować.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.