r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowe VLC 1.1.8 znów odtwarza napisy .txt

Strona główna Aktualności

Wyobraźcie sobie, że wasz ulubiony odtwarzacz filmów po automatycznej aktualizacji przestaje obsługiwać napisy. Po dłuższym śledztwie okazuje się, że jednak obsługuje, tylko pliki z napisami muszą mieć rozszerzenie inne, niż .txt - najlepiej .sub. Wyobrazić sobie nietrudno, bo to autentyczna historia popularnego odtwarzacza VLC.

Dlaczego tak się stało? Bo tak działa społeczność otwartego oprogramowania - ktoś na forum zasugerował, że nie powinno się przechowywać napisów w plikach .txt bo to niekoszerne, ktoś inny bez przemyślenia i po cichu usunął to z odtwarzacza, a nikt przy tym nie pomyślał, żeby zrobić opcję w ustawieniach do kontroli tego zachowania.

Jak to w społeczności bywa, szybko rozpoczęły się dyskusje, w wyniku których ktoś inny doszedł do wniosku, że to faktycznie absurdalne i że trzeba będzie jednak coś z tym zrobić. I tak kilka wersji później sytuacja wróciła do punktu wyjścia - wyszła własnie nowa wersja VLC 1.1.8, z którą napisy .txt znów działają, znów na siłę, bez żadnej kontroli czy tego chcemy, czy nie.

r   e   k   l   a   m   a

Tym razem na liście zmian pojawiła się już wzmianka o tym, że auto-detection for .txt subtitles is fixed. Ciekawe, czy należy szykować się już do kolejnego fixa tego fixa?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.