Odtwarzacz VLC na iPhone'ach i iPadach z nową metodą przesyłania obrazu na TV

Odtwarzacz VLC na iPhone'ach i iPadach z nową metodą przesyłania obrazu na TV

Nowe VLC na iOS potrafi wysyłać filmy na telewizory z Chromecast (depositphotos)
Nowe VLC na iOS potrafi wysyłać filmy na telewizory z Chromecast (depositphotos)
Oskar Ziomek
19.07.2018 11:39

Dobra wiadomość dla użytkowników urządzeń mobilnych Apple, którzy lubią odtwarzacz VLC, a dotychczas narzekali na brak funkcji, które wcześniej pojawiły się już w wersji na Androida. Mowa między innymi o obsłudze strumieniowania za pośrednictwem Google Chromecast – najnowsza aktualizacja odtwarzacza dodaje tę funkcję, a przez to pozwala zmienić iPhone'a czy iPada w źródło materiału wyświetlanego na telewizorze wyposażonym w odbiornik Chromecast.

To zmiana, która do aplikacji na Androidzie trafiła jeszcze w styczniu bieżącego roku i od tamtego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem. Najnowsza edycja VLC dla systemu iOS przynosi jednak również inne zmiany, a o szczegółach informuje 9to5Mac. W programie pojawia się między innymi obsługa filmów w 360° (wystarczy poruszać smartfonem czy tabletem podczas odtwarzania materiału) oraz modyfikacje w oprogramowaniu pod kątem optymalizacji. Twórcy nie zapomnieli także o wyeliminowaniu kilku znanych dotychczas błędów.

Aplikacja VLC na iPhonie X, źródło: 9to5Mac.
Aplikacja VLC na iPhonie X, źródło: 9to5Mac.

W odtwarzaczu rozwiązano problem, w wyniku którego lokalne pliki z urządzeń nie były poprawnie wyświetlane w bibliotece, poprawiono jakość odtwarzania dźwięku oraz stabilość i wydajność podczas dekodowania materiałów H.264/H.265. Ponadto na tapet wzięto problematyczne pobieranie niektórych multimediów przez HTTP, znikające pobrane pliki oraz problemy z logowaniem do Dysku Google i wszystkie te błędy również rozwiązano.

Najnowsza edycja odtwarzacza VLC, która obsługuje już strumieniowanie z wykorzystaniem Chromecast, jest dostępna do pobrania, także za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Przypominamy, że poza edycją na iOS-a, odtwarzacz VLC pobrać można także na Androida, Windows Phone'a oraz na komputery z systemem Windows (tutaj także w edycji UWP z menu Wszystkie wersje) lub macOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)