r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nowy Windows Phone Internals dostępny. Lumie dostaną drugą młodość?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jeśli ktoś jeszcze ma sprawną Lumię i chciałby odświeżyć jej oprogramowanie, niebawem będzie mógł to zrobić. Została już wydana nowa wersja Windows Phone Internals, która umożliwia uzyskanie dostępu do wyższych uprawnień na wszystkich smartfonach z serii Lumia.

Windows Phone Internals 2.3 jest dostępny za darmo. Z jego pomocą można odblokować smartfony z Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile – prawdopodobnie wszystkich, ale z racji braku dostępu do niektórych modeli autor nie mógł ich przetestować. W poniższym filmie znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania, zaś więcej informacji o używaniu programu znajdziecie w artykule z grudnia.

Do zadań programu należy otwarcie bootloadera, wyłączanie zabezpieczeń i w konsekwencji umożliwienie pracy z uprawnieniami roota. Użytkownicy mogą dzięki temu wgrać na swoje Lumie alternatywne oprogramowanie, tworzyć kopie zapasowe danych i używać Lumii w trybie pamięci masowej. W odpowiednich rękach Windows Phone Internals otworzy drogę do przygotowywania ROM-ów z ciekawymi modyfikacjami systemu.

Trzeba też pamiętać, że korzystając z programu możemy zepsuć swój telefon i że jest rozwijany niekomercyjnie. W związku z tym może nie obsługiwać wszystkich Lumii, produkowanych na różne rynki. W razie problemów polecamy zajrzeć do wątku na forum XDA.

Być może dzięki Windows Phone Internals entuzjaści tchną nowe życie w porzucone Lumie, którym przecież niczego nie brakuje (poza wsparciem producenta).

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów