Nowy OneDrive dla Windows Phone: obsługa wielu kont, PIN-u i albumów

Nowy OneDrive dla Windows Phone: obsługa wielu kont, PIN-u i albumów27.02.2015 09:43
Nowy OneDrive dla Windows Phone: obsługa wielu kont, PIN-u i albumów
Redakcja

Microsoft jednak nie zapomniał jeszcze o własnej platformie mobilnej, jaką jest Windows Phone. Właśnie pojawiła się aktualizacja klienta dysku internetowego OneDrive, która wprowadza długo oczekiwane zmiany. Jest to nie tylko nadganianie możliwości tej aplikacji dla innych systemów, ale również wprowadzenie nowych, niedostępnych do tej pory opcji.Wprowadzenie nowej wersji może mieć związek z opublikowaniem zupełnie nowego API dla OneDrive, które pozwala programistom na znacznie więcej niż do tej pory. Dzięki niemu dostęp do danych na dysku z zewnętrznych jest jeszcze łatwiejszy i szybszy. Pierwszą zmianą wprowadzoną w nowej wersji klienta jest możliwość jednoczesnego dodania wielu różnych kont. Nie jesteśmy już skazani na tylko jedno. Obecnie możemy zalogować się do kilku kont, a następnie przełączać się między nimi w wygodny sposób. Widać tutaj zaletę w porównaniu do aplikacji dostępnej np. dla Androida. Tam użytkownik nadal może zalogować się tylko do jednego konta, ewentualnie dodać drugie, ale tylko w ramach OneDrive dla Firm.

350131855355504577

Kolejna nowość to możliwość zabezpieczenia aplikacji poprzez czterocyfrowy kod PIN. Jego ustawienie zabezpieczy dane w chmurze przed dostępem niepowołanych osób na wypadek, gdyby w ich ręce wpadł nasz telefon. Ta funkcja nie jest nowa i Microsoft kazał czekać swoim użytkownikom bardzo długo na jej wprowadzenie – na konkurencyjnych platformach pojawiła się w sierpniu ubiegłego roku. Nowością zdecydowanie wyróżniającą wersję dla Windows Phone jest wprowadzenie obsługi zdjęć. To zupełnie nowy mechanizm, który niedawno trafił do webowej wersji OneDrive, a który pozwala na tworzenie albumów, znakowanie fotografii i przeglądanie ich z znacznie wygodniejszy sposób. Co najważniejsze, tak skatalogowane zdjęcia wcale nie muszą być w jakiś określonych folderach na dysku internetowym. Podział na albumy jest „wirtualny” i ustalany przez użytkownika. W ramach aplikacji jest również dostępne wyszukiwanie obejmujące przeszukiwanie tekstu i zdjęć w ramach realizowanego przez chmurę Microsoftu mechanizmu OCR.

Jeżeli Microsoft chce, aby jego platforma przetrwała na rynku mobilnym musi działać właśnie w taki sposób, tyle tylko, że szybciej i częściej – Windows Phone wypada w porównaniu do innych platform naprawdę źle, a na domiar tego wszystkiego użytkownicy coraz częściej narzekają na zbyt małe zainteresowanie producenta własnym systemem. Premiera nowej wersji OneDrive pokazuje, że być może idą dla nich nareszcie lepsze czasy, w których będą otrzymywać nowe funkcje w tym samym czasie lub szybciej, niż użytkownicy korzystający z iOS i Androida. Teraz pozostaje czekać na nową wersję mobilnego Office dla Windows Phone, który był zapowiadany już jakiś czas temu.

Najnowszą wersję OneDrive dla Windows Phone znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Dostępne są w niej także programy w wersji dla Androida, iOS, a także desktopowy klient dla systemu Windows, dzięki któremu możecie synchronizować dane przechowywane na dysku ze swoimi komputerami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)