r   e   k   l   a   m   a
reklama

Omnigo - nowy system od Microsoftu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Serwis Computer Symposiums powołując się na anonimowe źródła podaje, że Microsoft pracuje potajemnie nad nowym systemem operacyjnym. Jego nazwa kodowa - Omnigo - nie ma podobno nic wspólnego z istniejącą linią systemów Windows, ma to być coś zupełnie nowego i przeznaczonego na nowe platformy.

Według Computer Symposiums, Omnigo nie będzie wymagał klawiatury ani myszy, a sterowanie będzie się odbywać za pośrednictwem ekranu dotykowego. System ten ma być przeznaczony na urządzenia Microsoft Surface i przyszłe wersje Zune (być może nawet Zune Phone, jeśli Microsoft ostatecznie zdecyduje się na wydanie konkurenta dla iPhone).

Prace nad nowym system są utrzymywane w ścisłej tajemnicy i w związku z tym trudno w tej chwili powiedzieć, czy to plotka, czy fakt - jeśli to jednak prawda, źródła podają, że Omnigo ujrzy światło dzienne jeszcze w 2008 roku. Czas pokaże, czy rzeczywiście Microsoft zdecyduje się na inny niż Windows system dla urządzeń nowej generacji.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial