OpenFM 52.1.0.1

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenFM to niewielkie radio internetowe, które pozwala wybierać spośród kilkudziesięciu stacji. Oferują one przegląd muzyki zarówno na podstawie gatunków, jak i konkretnych artystów, okresu powstania, czy też nastroju słuchającego. Dźwięk streamowany przez program jest dość dobrej jakości, zaś samo połączenie nawiązywane jest szybko, przez co w zaledwie kilka sekund od uruchomienia można się cieszyć odtwarzaną muzyką.

Po uruchomieniu, aplikacja domyślnie wyświetla podgląd listy przykładowych stacji wraz z odtwarzanymi w danej chwili utworami. Kliknięcie na dowolną z nich spowoduje automatyczne przejście do ekranu odtwarzania i start odtwarzania muzyki. Innym rozwiązaniem będzie wyszukanie innej stacji, która nas interesuje. W tym celu skorzystać można z menu po lewej stronie lub przewijanej listy w głównym podglądzie. Wybrane kanały można dodawać do listy ulubionych, by w przyszłości dużo szybciej je znajdować.

Podczas samego odtwarzania na ekranie wyświetlana jest informacja o wykonawcy, utworze oraz podgląd okładki płyty. Na jej bazie tworzona jest również rozmyta grafika tła interfejsu. W programie ciekawie prezentuje się wyszukiwarka, która pozwala znaleźć nie tylko rozgłośnie, ale również konkretnych artystów, bądź utwory i tym samym trafić na taką stację, która wybraną przez nas piosenkę będzie grać w najbliższym czasie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Odtwarza muzykę
Ociężałość, wymaga Flasha
ocena użytkownika

Ta aplikacja to nic innego jak wyświetlacz desktopowej strony internetowej www.open.fm. Nie oferuje żadnej funkcjonalności oprócz tej udostępnianej na stronie. Jedyną jej zaletą jest to, że odtwarza muzykę. Wymaganie Flasha dyskwalifikuje ją jednak z użycia już w przedbiegach.

18.06.2016 19:39 | Recenzja do wersji 3.0.4.188

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #4 20.07.2016 17:09

@dremes: No właśnie program spoko, tylko ten wiecznie robiący problemy Flash.

dremes   4 #3 12.05.2016 19:30

Ja natomiast nie mogę wyjść z zaskoczenia z nieco innego powodu. Otóż, dzisiaj zaktualizowałem Flash Player'a do najnowszej wersji (bo akurat wyszła aktualizacja) i OpenFM mi nie odpalił z powodu... braku aktualnej wtyczki Flash Player :D

Dodam jeszcze, że wersje webowe nie działają u mnie już od jakiegoś (dłuższego) czasu. Używam dwóch przeglądarek: Slimjet'a i Maxthon'a. Powiedzmy, że miałoby to sens, bo obie przegladarki mają wbudowanego Flash Player'a, który nie jest nigdy tym najaktualniejszym...
Za to - z ciekawości - odpaliłem Internet Explorer'a, zaktualizowałem wtyczkę Flash Player ActiveX i... OpenFM gra (i nie buczy :D).

Na Andku natomiast już zupełnie nie działa "stare" OpenFM, a to nowe (działa, na szczęście) jest dokładnie takie samo, tylko zajmuje 4 razy więcej miejsca :D

Nie ma to jak rozwój i progresja ;)

  #2 28.12.2015 09:30

@lukiki (niezalogowany): mam nadzieje, że wyszedłeś jakoś z tego „zaskoczenia”

  #1 06.09.2015 21:49

Ściągam program a tu niespodzianka i tak potrzebny jest flash player, żeby uruchomić.