OpenFM OpenFM 52.1.0.1

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OpenFM to niewielkie radio internetowe, które pozwala wybierać spośród kilkudziesięciu stacji. Oferują one przegląd muzyki zarówno na podstawie gatunków, jak i konkretnych artystów, okresu powstania, czy też nastroju słuchającego. Dźwięk streamowany przez program jest dość dobrej jakości, zaś samo połączenie nawiązywane jest szybko, przez co w zaledwie kilka sekund od uruchomienia można się cieszyć odtwarzaną muzyką.

Łatwy dostęp do ulubionych stacji

Po uruchomieniu, aplikacja domyślnie wyświetla podgląd listy przykładowych stacji wraz z odtwarzanymi w danej chwili utworami. Kliknięcie na dowolną z nich spowoduje automatyczne przejście do ekranu odtwarzania i start odtwarzania muzyki. Innym rozwiązaniem będzie wyszukanie innej stacji, która nas interesuje. W tym celu skorzystać można z menu po lewej stronie lub przewijanej listy w głównym podglądzie. Wybrane kanały można dodawać do listy ulubionych, by w przyszłości dużo szybciej je znajdować.

Prosty, ale dopracowany interfejs graficzny

Podczas samego odtwarzania na ekranie wyświetlana jest informacja o wykonawcy, utworze oraz podgląd okładki płyty. Na jej bazie tworzona jest również rozmyta grafika tła interfejsu. W programie ciekawie prezentuje się wyszukiwarka, która pozwala znaleźć nie tylko rozgłośnie, ale również konkretnych artystów, bądź utwory i tym samym trafić na taką stację, która wybraną przez nas piosenkę będzie grać w najbliższym czasie.

Kluczowe cechy OpenFM:

  • aplikacja kliencka platformy radiowej o tej samej nazwie
  • dostęp do kilkudziesięciu rozgłośni radiowych przez Internet
  • stacje posegregowane tematycznie i według gatunku muzyki
  • możliwość tworzenia list ulubionych stacji
  • zintegrowana wyszukiwarka rozgłośni
  • za darmo, ale z reklamami
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

gra
reklamy ,mały wybór stacji
ocena użytkownika
12.07.2020 15:50 • Recenzja do wersji 52.1.0.1

przed włączeniem(załadowaiem) się danej stacji w nowym open fm obowiązkowo trzeba wysłuchać reklam

Odtwarza muzykę
Ociężałość, wymaga Flasha
ocena użytkownika
18.06.2016 19:39 • Recenzja do wersji 3.0.4.188

Ta aplikacja to nic innego jak wyświetlacz desktopowej strony internetowej www.open.fm. Nie oferuje żadnej funkcjonalności oprócz tej udostępnianej na stronie. Jedyną jej zaletą jest to, że odtwarza muzykę. Wymaganie Flasha dyskwalifikuje ją jednak z użycia już w przedbiegach.