r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Periscope 1.13.6

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Inne serwisy społecznościowe

Periscope to kolejny projekt od autorów serwisu Twitter. Nowa usługa ma nam ułatwić przeprowadzanie transmisji na żywo. Wystarczy telefon oraz aplikacja, aby zacząć nadawać dla naszych widzów.

Aby skorzystać z Periscope niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter. Możemy je założyć z poziomu aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy również propozycję kontaktów do śledzenia, w tym w oparciu o osoby obserwowane na Twitterze, a korzystające z Periscope. Ekran główny przedstawia trwające właśnie transmisje online.

To właśnie one stanowią główny element aplikacji. Co ważne, transmitowany jest obraz z kamery naszego urządzenia. Osoby oglądające transmisję mogą korzystać z wbudowanego czatu i zadawać pytania. Jeżeli autor udostępni taką możliwość, to materiał będzie dostępny także po zakończeniu nadawania na żywo.

Obecnie w Periscope nie znajdziemy opcji udostępnienia materiału w innych serwisach, możliwe że pojawi się ona wkrótce. Nasze nagranie możemy zapisać w pamięci urządzenia. Na uznanie zasługuje dobre wykonanie interfejsu, który jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Aplikacja tak jak i usługa dostępne są za darmo. Co ważne, nie wymusza na nas umieszczania treści, możemy jej używać jedynie do śledzenia innych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Twitter oddaje moderację w transmisjach Periscope w ręce społeczności

1
01.06.2016  •  Maciej Olanicki

Uruchomiony przez Twittera w zeszłym roku Periscope to jeden z tych internetowych fenomenów, które błyskawicznie znalazły naśladowców nawet wśród największych graczy na internetowym rynku. Aplikacja pozwala na przeprowadzanie transmisji wideo z wykorzystaniem społecznościowego potencjału Twittera, między innymi poprzez możliwość komentowania. A jak nietrudno się domyślić, przekaz na żywo nie sprzyja skutecznej moderacji. Jednak i na to znalazł się sposób. Jak donosi The Verge, Twiiter liczy na to, że nikt nie postara się o wysoką kulturę komentarzy lepiej, niż sami członkowie społeczności. W…

Monitoring na odwrót: jak bezpiecznie nagrywać niebezpieczne sytuacje?

38
16.02.2016  •  Adam Golański

W przestrzeni miejskiej czyha wiele zagrożeń – i w imię walki z tymi zagrożeniami, miasta zaczęły wypełniać się systemami monitoringu, mającymi uczynić je bezpieczniejszymi. Pomijając zagrożenia dla prywatności, jakie ten trend ze sobą przyniósł, widać jednak, że nie zawsze możemy na monitoring liczyć. Kamer nie ma i nie będzie w każdym zakątku, a jeśli będą, to czy na pewno w razie problemów uzyskamy dostęp do ich nagrań? Odnotowywane na całym świecie przypadki brutalności służb mundurowych wobec obywateli wielokrotnie pokazywały, że w takich sytuacjach liczyć można tylko na siebie. Jako…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.