Periscope Periscope

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Inne serwisy społecznościowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Periscope to kolejny projekt od autorów serwisu Twitter. Nowa usługa ma nam ułatwić przeprowadzanie transmisji na żywo. Wystarczy telefon oraz aplikacja, aby zacząć nadawać dla naszych widzów.

Aby skorzystać z Periscope niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter. Możemy je założyć z poziomu aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy również propozycję kontaktów do śledzenia, w tym w oparciu o osoby obserwowane na Twitterze, a korzystające z Periscope. Ekran główny przedstawia trwające właśnie transmisje online.

To właśnie one stanowią główny element aplikacji. Co ważne, transmitowany jest obraz z kamery naszego urządzenia. Osoby oglądające transmisję mogą korzystać z wbudowanego czatu i zadawać pytania. Jeżeli autor udostępni taką możliwość, to materiał będzie dostępny także po zakończeniu nadawania na żywo.

Obecnie w Periscope nie znajdziemy opcji udostępnienia materiału w innych serwisach, możliwe że pojawi się ona wkrótce. Nasze nagranie możemy zapisać w pamięci urządzenia. Na uznanie zasługuje dobre wykonanie interfejsu, który jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Aplikacja tak jak i usługa dostępne są za darmo. Co ważne, nie wymusza na nas umieszczania treści, możemy jej używać jedynie do śledzenia innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!