r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pixelmator 3.7 otwiera zdjęcia HEIF z nowego iPhone'a

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pixelmator, program graficzny dostępny na macOS-a, dogonił systemy Apple'a. W wydaniu 3.7 Mount Whitney pojawiła się obsługa formatu HEIF, w którym mogą być zapisywane zdjęcia z iPhone'a. Ponadto program został przystosowany do pracy z systemem macOS High Sierra.

Największą zaletą Pixelmatora na macOS jest integracja z systemem. Na High Sierra program świetnie współpracuje z Apple Photos – można go uruchomić bezpośrednio z galerii zdjęć, a wprowadzone w obrazach zmiany są zapisywane w bibliotece Apple Photos automatycznie. Nie wymaga to żadnych starań ze strony użytkownika.

Ciekawsza jest jednak obsługa zdjęć zapisanych w kontenerze HEIF, używanym przez dwie ostatnie generacje iPhone'ów. To istotna zmiana, gdyż system iOS 11 zapisuje zdjęcia jako HEIF automatycznie. Zaletą jest oszczędność miejsca bez straty jakości, wadą pewne problemy z otwieraniem zdjęć w innych programach. Popularny Pixelmator nie jest już na tej liście.

r   e   k   l   a   m   a

Pixelmator 3.7 Mount Whitney wprowadza także poprawki w narzędziu Repair Tool, które działa teraz nieco szybciej i jest bardziej dokładne. Ponadto poprawiona została obsługa plików PSD i wiele innych szczegółów.

Najnowszą wersję próbną Pixelmatora dla macOS możecie pobrać z naszej bazy programów.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.