r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Plink w rękach Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Plink zajmująca się rozwijaniem silnika wyszukiwania graficznego poinformowała na łamach swojego bloga, że została przejęta przez Google.

Sztandarowym produktem Plink była dedykowana telefonom komórkowym aplikacja PlinkArt pozwalająca identyfikować obrazy i dzieła sztuki poprzez ich sfotografowanie zintegrowanym aparatem. Po identyfikacji aplikacja wyświetlała informacje o danym dziele oraz jego autorze, a użytkownik miał możliwość opatrzenia obiektu własnym komentarzem oraz mógł dyskutować o nim ze znajomymi. PlinkArt działał zgodnie z modelem cloud computing - sfotografowane dzieło sztuki było poddawane analizie na firmowych serwerach, podczas której następował proces jego identyfikacji. Po przetworzeniu system wysyłał do użytkownika informację zwrotną z kompletem danych o obiekcie.

Plink zadeklarował, że pomimo przejęcia przez Google, aplikacja PlinkArt będzie dalej dostępna, a jej użytkownicy nie mają powodów do obaw. Ponadto pracownicy Plink dalej będą rozwijać techniki wizualnego wyszukiwania skupiając swoje wysiłki na projekcie Google Goggles. Jak sami przyznali, usługa ta wkrótce wzbogaci się o nowe funkcje.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.