PuTTY 0.73

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PuTTY jest bezpłatnym i bardzo popularnym programem będącym implementacją klienta usług Telnet, SSH i Rlogin, działający pod systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz Unix/Linux.

Jest klientem w pełni konfigurowalnym zarówno w sferze protokołów jak i interfejsu użytkownika: uwzględnia różne spotykane właściwości terminali (odmienne kody końca wiersza, wyświetlanie monochromatyczne, echo, itp.), pozwala na zmianę używanej kolorystyki, pełną konfigurację okienka (rozmiar, fonty, typ klawiatury), obsługę tuneli, zachowanie ustawień sesji.

Program znakomicie współpracuje z Linuksem. Implementuje on szyfrowanie AES, 3DES, Blowfish oraz DES. Obok samego klienta dostępnych jest szereg aplikacji wspomagających komunikację i uwierzytelnianie w oparciu o protokoły bezpieczne oparte na kluczach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, ale bardzo funkcjonalny, niewielki rozmiar, open source, dodatki tworzone przez społeczność
bardzo powolny rozwój, program pozornie typu portable, przechowuje ustawienia w rejestrze
31.08.2010 03:07 • Recenzja do wersji 0.60

Putty to sztandarowy klient SSH na systemy Windows. Program jest bardzo popularny wśród administratorów. Pomimo bardzo rozbudowanej konfiguracji, niewiele potrzeba, aby skorzystać z podstawowych funkcji.

Putty nie posiada instalatora, jednak nie jest przenośny. Backup ustawień, wymaga eksportowania kluczy rejestru. Jest to uciążliwe dla wielu użytkowników. Dzięki zawarciu wielu potrzebnych funkcji, praktycznie brak jakiegokolwiek rozwoju, nie razi tak mocno.

Putty to program z którym z pewnością spotkał się każdy administrator. Czasami można na niego narzekać, ale nie można się bez niego obejść. Część brakujących funkcjonalności, takich jak terminale w tabach, dzięki dodatkom nie są problemem.

szybkość, prostota mimo zaawansowanej konstrukcji, personalizacja, działanie w wielu sesjach jednocześnie
kilka drobnych, niezałatanych błędów, niewpływających na działanie programu
ocena użytkownika
27.08.2010 01:45 • Recenzja do wersji 0.60

Putty wygląda bardzo niewinnie, ale doskonale sprawdza się do celu, w którym został stworzony. Korzystam z niego od ponad 3 lat do połączeń przez protokół SSH. Działa znakomicie i jest doskonałym kompromisem między korzystaniem z systemu Windows na własnym PC, a Linuksem np. na serwerze dedykowanym.

Program jest świetny w swojej prostocie, a co najważniejsze chodzi bardzo stabilnie i może działać w wielu sesjach jednocześnie. Jedyne problemy jakie występowały dotychczas przy okazji korzystania z Putty to ucinanie zbyt długich poleceń wewnątrz terminalu. Jednak nie jest to bardzo uciążliwy problem. Oprócz tego czasem pojawiają się komplikacje spowodowane kodowaniem, ale to nie jest bezpośrednia wina programu.