r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VPaint 1.6

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VPaint to eksperymentalny program do odręcznego tworzenia grafiki wektorowej i animacji 2D, u którego podstaw leżą innowacyjne struktury danych Vector Animation Complex (VAC).

Galeria programu

VPaint przede wszystkim program pozwala rysować odręcznie i następnie kształtować narysowane linie (Edge). Ponadto wypełnienie (Face) nie jest powiązane z konkretną figurą, ale z liniami, które je ograniczają. Zmiany obrazu w czasie można zobaczyć w widoku trójwymiarowym, gdzie na osi Z (głębi) został umieszczony czas.

Zaimplementowany tu VAC to system przechowywania danych, stworzony przez Inria i Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej. Struktura danych została opracowana z myślą o modelowaniu zmiennych w czasie operacji topologicznych. Dzięki temu edycja grafik wpływa na zmiany kształtu i zmiany w czasie w takim samym stopniu. Wszelkie zmiany można wprowadzać w sposób przypominający rysowanie, bez poszukiwania węzłów i sterowania wypełnieniami i kształtami osobno. Zmiany kształtów można wprowadzać przez zniekształcanie, które przypomina Formowanie w Photoshopie.

Rozmiar narzędzia formującego, jego wpływ na grubość kresek i siłę wpływu można dostosować do aktualnych potrzeb. Podczas rysowania można także ustalić, czy kolejne linie będą przecinać już istniejące i czy będą przyciągane do nich. Można także upraszczać rysunek, sklejać linie i robić dziurki w kolorowych powierzchniach.

U dołu okna znajduje się oś czasu i prostokąty, reprezentujące kolejne klatki filmu. Można na nich rysować ręcznie lub kopiować i wklejać gotowe obiekty na kolejne klatki. Warto skorzystać także z możliwości wklejania z automatycznym generowaniem klatek pośrednich (motion paste). By pomóc sobie w precyzyjnym oznaczaniu ruchu można skorzystać z widoku kilku sąsiadujących klatek jednocześnie na obszarze roboczym.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VPaint – tworzenie grafiki wektorowej w czasie i przestrzeni

7
OPROGRAMOWANIE 10.08.2015 | Anna Rymsza

Podczas tegorocznej konferencji SIGGRAPH mieliśmy okazję zobaczyć program do grafiki wektorowej i animacji, który prostotą wykonywania niektórych czynności może zrewolucjonizować branżę. Chodzi o VPainta, u którego podstaw leży innowacyjny Vector Animation Complex (VAC). Struktury danych, jakie są wykorzystywane przez program, pozwalają także na tworzenie bardzo płynnych animacji bez wysiłku i bardzo szybko. Na pierwszy rzut oka program nie wprowadza do świata grafiki wektorowej niczego odkrywczego, a jego interfejs wydaje się nadmiernie uproszczony i nieestetyczny. Wystarczy jednak chwilę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.