WhatsApp: wkrótce błędy i problemy zgłosisz w aplikacji. Trwają wewnętrzne testy

Strona główna Aktualności
WhatsApp testuje kolejną nowość, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp testuje kolejną nowość, fot. Oskar Ziomek

O autorze

WhatsApp już wkrótce pozwoli swoim użytkownikom zgłaszać błędy i problemy bezpośrednio w aplikacji – bez konieczności szukania na własną rękę odpowiedniego adresu e-mail na stronie twórców, czy w Sklepie Play. Jak podaje WABetaInfo, w WhatsAppie 2.20.202.7 beta na Androida znaleziono opcję pozwalającą zgłaszać problemy bezpośrednio z poziomu komunikatora.

Na tym etapie nowość nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale obecność w testowej wersji WhatsAppa to zwiastun niedługiej premiery. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, w WhatsAppie pojawi się nowa opcja umożliwiająca bezpośredni kontakt z pomocą techniczną. W okienku można opisać swój problem i opcjonalnie załączyć informacje o wykorzystywanym smartfonie, aby zespół techników miał ułatwione zadanie podczas weryfikacji usterki.

Co interesujące, wszystko wskazuje na to, że odpowiedź zespołu WhatsAppa będzie widoczna na liście wątków, na takiej samej zasadzie, jak rozmowy z dowolnymi użytkownikami. Pozwoli to najpewniej na bieżąco czatować z pracownikiem, który pomoże użytkownikowi rozwiązać konkretny problem z WhatsAppem.

Na razie nie wiadomo, kiedy nowość będzie dostępna dla wszystkich, ale najprawdopodobniej mówimy tu o najbliższych tygodniach. Pojawienie się nowych funkcji w testowym wydaniu jest bowiem oznaką ostatnich testów z wykorzystaniem betatesterów. Kolejny etap to już tylko wdrożenie do stabilnej wersji WhatsAppa.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s