Wirtualna maszyna z Windows XP za darmo do testów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dla deweloperów chcących testować swoje witryny pod Internet Explorer 6 SP2 Microsoft przygotował do pobrania maszynę wirtualną z obrazem wirtualnego dysku twardego, na którym znaleźć można zainstalowaną i aktywowaną kopię Windows XP Service Pack 2. System taki można za darmo i legalnie wykorzystać także do wielu innych testów, więc z pewnością zestawem tym zainteresują się nie tylko programiści.

Jedyne co potrzeba do rozpoczęcia pracy z pobraną wirtualną maszyną jest aplikacja Virtual PC 2004 (dla Windows XP/2003) lub Virtual PC 2007 (dla Windows Vista). Oba dostępne są do pobrania za darmo, przy czym wersja 2007 jest wciąż w fazie beta i znajduje się w witrynie Connect.

Virtual PC w wersji 2004 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia.


Aktualizacja, 10.11.2006, 09:38

Wygląda na to, że Microsoft usunął plik z obrazem maszyny wirtualnej z serwerów i nie jest on już dostępny do pobrania. Być może pojawi się on w ciągu najbliższych dni lub też była to przypadkowa publikacja.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych