Android Auto nie działa? Aktualizacja powstała w rekordowym tempie

Android Auto nie działa? Aktualizacja powstała w rekordowym tempie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
29.08.2022 07:21

Android Auto bywa kapryśny, ale często usterki dotyczą tylko wybranych kombinacji smartfon-samochód. Ostatnio jednak kierowcy zderzyli się z problemem, który zdawał się pojawiać u wyjątkowo dużej grupy użytkowników. Zespół odpowiedzialny za Androida Auto zareagował zaskakująco szybko.

O szczegółach pisze autoevolution, odsyłając do oficjalnego forum Androida Auto. O ile zwykle problemy systemu są tutaj opisywane przez co najwyżej kilkunastu użytkowników mających ten sam kłopot i korzystających z forum, ostatnio pojawił się tu wątek z ponad 200 odpowiedziami, podbity przez prawie 300 osób w kilka dni, co jest tu praktycznie niespotykane. Kierowcy skarżyli się, że Android Auto po prostu przestał łączyć się z samchodem po jednej z aktualizacji oprogramowania w połowie sierpnia.

26 sierpnia, a więc po 11 dniach od pierwszego zgłoszenia błędu, zespół odpowiedzialny za Androida Auto potwierdził, że problem udało się zidentyfikować, a aktualizacja trafia już do użytkowników. Z uwagi na specyfikę procesu jej udostępniania, może minąć jeszcze kilka dni, nim trafi do każdego telefonu, ale nie zmienia to faktu, że rozwiązanie błędu Androida Auto w takim czasie to rekordowe tempo.

Dotychczas kłopoty Androida Auto były rozwiązywane najszybciej przy okazji kolejnego, zwykle odległego w czasie "dużego wydania" aplikacji, choć niektóre, jak ten z bełkoczącym lektorem, ciągnęły się nawet miesiącami. Trudno powiedzieć, czy opisywana sytuacja to jednorazowy "sprint" wywołany skalą akurat tego problemu systemu, ale cieszy fakt, że w ostateczności programiści są w stanie szybko skupić się na błędach, w wyniku których Androida Auto - jak tutaj - po prostu nie da się używać.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)