Android Auto 12.2. Aktualizacja dostępna do pobrania

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

19.06.2024 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 12.2 jest już dostępny do pobrania dla kierowców. Podobnie, jak w przypadku poprzednich aktualizacji, Google nie dzieli się jednak konkretami odnośnie zmian. Android Auto 12.2 jest więc zagadką dla kierowców - po pobraniu pozostaje sprawdzić, czy coś zmieniło się w danym samochodzie.

Aktualizacje Androida Auto często nie przynoszą bowiem identycznych zmian w każdym przypadku. Funkcje są bowiem nierzadko zależne od konkretnej pary smartfon-samochód i zależne od wydania aplikacji oraz aktualizacji aktywowanych po stronie serwera przez Google'a. Android Auto 12.2 nie jest wyjątkiem, choć można spekulować, że z przybliża użytkowników do uruchomienia nowości, które zapowiadano wcześniej.

Mowa o przygotowaniu systemu na obsługę całej gamy nowych aplikacji, które dotychczas nie były dostępne na ekranach samochodów. Android Auto, zgodnie z deklaracją producenta, ma bowiem pozwolić nawet na odtwarzanie filmów z YouTube'a czy Netfliksa - oczywiście na postoju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Producenci aplikacji byli w ostatnim czasie wprost zachęcani, by tworzyli odmiany swoich programów także na ekrany w samochodzie, co w skrajnych przypadkach ma nie zajmować dodatkowego czasu, o ile do aplikacji istnieje już interfejs przygotowany na tablety. W innych przypadkach nakład pracy dla programistów ma być i tak minimalny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

YouTube i Netflix to tylko przykłady aplikacji, które mają pojawić się w Androidzie Auto i równolegle w systemie Android Automotive OS, który do działania co do zasady nie potrzebuje telefonu i jest zainstalowany na stałe w pojeździe. Takich samochodów na rynku jest nadal jednak jak na lekarstwo.

Dużo popularniejszy Android Auto wymaga do działania tylko zgodnego samochodu i aplikacji w telefonie. Począwszy od Androida 10, aplikacja jest wbudowana w system i automatycznie aktualizuje się z poziomu Google Play. Androida Auto 12.2 można więc zaktualizować tą drogą lub wymusić jego instalację z poziomu pliku APK, jeśli użytkownik korzysta ze starszego telefonu z Androidem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)