Android Auto 8.0 do pobrania. Zmian nie widać, a "został miesiąc"

Android Auto 8.0 do pobrania. Zmian nie widać, a "został miesiąc"

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
25.08.2022 07:38, aktualizacja: 29.08.2022 07:02

Android Auto 8.0 jest już dostępny do pobrania i niestety może rozczarowywać. Chociaż kolejne tygodnie lata mijają, Google wciąż nie udostępnił w Androidzie Auto nowego interfejsu Coolwalk, którego premiera została zapowiedziana na lato 2022 roku.

Android Auto 8.0 może jednak przybliżać kierowców do nowego interfejsu "od kuchni". Wiele wskazuje bowiem na to, że nowy interfejs zostanie włączony po stronie serwera, na co zwrócił uwagę serwis autoevolution. Oznacza to pojawienie się go w samochodach niezależnie od aktualizacji Androida Auto w smartfonach. Niestety, tylko teoretycznie, bo w rzeczywistości Google może włączyć Coolwalk np. tylko u kierowców korzystających z Androida Auto 8.0 lub nowszego.

Aktualizowanie Androida Auto jest więc niezbędne, by otrzymywać najnowsze funkcje systemu na bieżąco. Opisywany Coolwalk jest jedną z bardziej wyczekiwanych, a chodzi o dzielony interfejs głównego ekranu Androida Auto w samochodzie. Podobne rozwiązanie jest już teraz stosowane na ultraszerokich wyświetlaczach w samochodach, ale Coolwalk ma pozwolić wyświetlać jednocześnie nawigację, odtwarzacz czy powiadomienia Androida Auto także na ekranach o proporcjach zbliżonych do 16:9.

Google zapowiedział wcześniej, że dzielony interfejs Coolwalk pojawi się w Androidzie Auto "latem". Pozostał więc jeszcze niecały miesiąc, by dotrzymać terminu, ale sądząc po komentarzach kierowców choćby na reddicie, większość miała zapewne nadzieję na premierę w pierwszych miesiącach tej pory roku.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)