Android Auto 8.4 do pobrania. Usuwa błąd w interfejsie

Android Auto 8.4 do pobrania. Usuwa błąd w interfejsie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.11.2022 10:28

Android Auto 8.4 jest już dostępny do pobrania dla kierowców. Aktualizacja została udostępniona wyjątkowo szybko po poprzednim wydaniu 8.3, które pojawiło się pod koniec października.

Android Auto 8.4 rozwiązuje przynajmniej jeden problem, który doskwierał niektórym w samochodach. Chodzi informację o temperaturze na zewnątrz, która powinna być widoczna na górnym pasku. Jak podaje autoevolution, problem znikającego wskaźnika znany jest od kilku tygodni i w przypadku niektórych użytkowników rozwiązał go już Android Auto 8.3. Wydanie 8.4 ma stanowić dodatkową poprawkę, po której usterka zostanie rozwiązana u każdego.

Poza tym Android Auto 8.4 to jak zwykle tajemnicza aktualizacja. Kierowcy nadal czekają na uaktywnienie dzielonego interfejsu Coolwalk. Na tym etapie trudno już mówić o niewielkim poślizgu - mamy listopad, a Google zapowiadał w pierwszej połowie roku, że aktualizacja pojawi się "latem". Coolwalk to wyczekiwana nowość głównie dla właścicieli samochodów z ekranami o "typowych" proporcjach. W tych z ultraszerokimi wyświetlaczami interfejs Androida Auto już obecnie jest dzielony (choć nieco inaczej).

Android Auto 8.4, chociaż sam w sobie nie jest wyzwalaczem uaktywniającym nowy interfejs, z pewnością przybliża kierowców do jego udostępnienia. Kiedy Google zdecyduje się już włączyć nowy wygląd menu, z pewnością w pierwszej kolejności zobaczą go tylko ci użytkownicy Androida Auto, którzy korzystają z najnowszego wydania, stąd konieczność aktualizacji. W smartfonach z Androidem 10 i nowszym, Android Auto jest częścią systemu, a co za tym idzie - aktualizuje się automatycznie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)